GeekCave na Pragoffestu 2015!!!

Comics ostatní

Jelikož Beta verze Geek Cave už nějakou dobu běží, tak jsme se rozhodli přejít na ostrou verzi a společně sní se podívat na to co nás všechny čeká a nemine. Křest spuštění webu, představení novinek a spousty srandy a povídání s námi vás čeká na akci PRAGOFFEST již tuto sobotu v 11 hodin. Co to ale ten PragoFFest vlastně je?
Autor článku: Václav Pravda

Hráči videoher a stolních her si užijí několik desítek konzolí, počítačů a stolů na největším pražském festivalu popkultury od 29. ledna do 1. února 2015. Modrá škole na Hájích přivítá také fanoušky sci-fi, fantasy a hororu v seriálech, filmech, anime, comicsech, knihách a hrách. Pořady Českého Craftconu navštíví příznivci YouTube scény a Minecraftu.

Návštěvníci čtyřdenního festivalu si mohou zahrát pestrý výběr her - od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní, miniatur až po hry na hrdiny. Je plánován bohatý přednáškový a diskusní program o videohrách, nejen o League of Legends. Chybět nebudou besedy a autogramiády s osobnostmi videoherní a YouTube scény. Připravujeme prestižní turnaje o ceny, včetně úvodního turnaje Mistrovství ČR v počítačových hrách o 10 tisíc Kč. V programu je i přednáškový program pro hráče válečných her miniatur WarGameCon a pořady pro hráče RPG.

Fanoušci sci-fi nepřijdou o pořady o Star Wars, Star Trek a Stargate, ale ani o Doctora Who, Červeného trpaslíka a mnohé další seriály, filmy a knihy. Potěší je předváděcí stánky Matematicko-Fyzikální Fakulty UK i program FutureConu, věnovaný vědě a technice. 

Fanoušci Japonska a japonských kreslených fenoménů manga a anime ani letos nepřijdou zkrátka díky programu Advík Zima. Pro příznivce jiných kreslených fenoménů jsou připraveny pořady v ComicsConu a PoníConu (o seriálu My Little Pony).

Program Knihovna je připraven ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a věnuje se literární fantastice. Hosty bude řada českých spisovatelů a spisovatelek i redaktorů časopisů.

Další programová linie a její přednášky, besedy, projekce, soutěže a workshopy jsou připraveny pro fanoušky Harry Pottera, Pána prstenů, Hobita a obecně fantasy a historie.

MoveCon je  pro ty, kdo se chtějí naučit základy tanců, bojových umění a šermu.

Ve speciálním programu lze najít novou kostýmovou soutěž PragoCosplay, pojízdnou knihovnu, výstavu obrazů a mnoho dalšího.

Další informace o programu naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.

 

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Galerie:

Partneři