KomiksFEST!

Comics ostatní

Podzim se nenese pouze ve znamení plískanic a šedivé oblohy, ale posledních pár let se každý komiksový fanoušek může těšit na KomiksFEST! Letošní jubilejní desátý ročník bude probíhat od 20 – 25. 10. A program je napěchovaný k prasknutí.

KomiksFEST! Letos nabídne celkem dvanáct výstav, nepřeberné množství workshopů, panelových diskuzí či zajímavých přednášek. Hlavním mottem letošního ročníku je Generace 2,0 – Nový československý komiks. Návaznost v názvu na Generaci Nula není náhodná, i letos se nám představí aktuální domácí tvůrci jako např. Vladimir 518, Jiří Grus nebo Karel Jerie. Jejich tvorbu budeme moci obdivovat zejména na vernisáži s názvem 7 statečných.

 

Hlavními hosty letos budou Joakim Pirinen a výtvarnice Lene Ask, kteří reprezentují současný severský komiks a projekt ReadNordic, podporující právě severskou literaturu. Na výstavě rumuského autora Dana Perjovschiho a Matěje Smetany bude k vidění jejich snaha o vybřednutí ze stereotypu každodenní reality. Jejich výstava s názvem 15 000 let lhostejnosti bude v Meetfactory k vidění do 29. 11. 

 

Hlavní program je naplánován na sobotu, 24. 10., kdy v Meetfactory během dopoledne budou probíhat dětské workshopy, kde nebudou chybět ani uznávaní autoři dětského komiksu u nás – Jan a Klára Smolíkovi. Odpoledne nás čeká benefiční aukce kreseb a grafik českých autorů, křest komiksů Candide a 130, promítání nového filmu Pérák a večer již klasické vyhlašování cen Muriel a ARNAL pro nejlepší český komiks.

 

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Partneři