Pragoffest 2016 - pozvánka

Comics ostatní

Již příští týden přichází festival pro všechny geeky, fantasáky, scifisty, hráče a vousaté obtloustlé fanoušky My Little Pony! Přichází Pragoffest, s ním i Pragocon, GameExpo, Advík Zima, LegendCon a možná se během celého festivalu utvoří i další cony. Kdoví?

20. ročník největšího pražského festivalu popkultury (her, filmů, seriálů, anime, comicsů…) 

28. - 31. 1. 2016 v Modré škole, Praha Háje.

Hlavní programy PragoFFestu:

* PragoCon = bohatý přednáškový a další program o sci-fi a fantasy (500 pořadů).
* GameExpo = 1100 m2 herního programu - herny konzolových, počítačových, hudebních, deskových a karetních her, her miniatur, na hrdiny… a pořady o hrách.
* Advík Zima = manga & anime, hudební & taneční hry, Japonsko a Orient.
* LegendCon = o hře League of Legends, včetně turnaje o 20 tisíc Kč.

Obsah: 

* turnaje a hraní her (videoher na konzolích a počítačích, RPG, deskových a karetních her, hudebních a tanečních her, …)
* filmy, seriály, anime a další projekce
* besedy s hráči, youtubery, herci, spisovateli, výtvarníky, vědci…
* odborné a humorné přednášky odborníků a fanů…
* ceremoniály, divadelní a šermířská představení…
* literární workshopy, soutěže, výstava
* autogramiády a fotografování s hosty
* taneční workshopy a bojové umění
* prodej tematického zboží

Vstupné:

Vstupenku a služby lze koupit předem do 26.1. nebo na místě.
Čtvrtek 28.1. 18-1h.   120 Kč / 150 Kč
Pátek 29.1. 9-2 h. 300 Kč* / 350 Kč
Sobota 30. 1. 9-2h. 300 Kč* / 350 Kč
Neděle 31.1. 9-17 h. 180 Kč / 200 Kč
Celý (2x půl a 2x celý den) 750 Kč / 850 Kč 

* cena půldenního klouzavého vstupného na místě

50% sleva pro děti do 12 let.

Více informací a nákup vstupenek www.pragoffest.cz

 

20. ročník Pragoconu

V roce 1997 pořádal Václav Fořtík první Pragocon, letos nás čeká již dvacátý ročník této velké pražské události pro fanoušky her, sci-fi a fantasy. Nástupce Pragoconu PragoFFest se odehraje již posedmé v Modré škole, od čtvrtka 28. do neděle 31. ledna. Největší pražský festival popkultury pro vás opět připravuje pestrý a bohatý program a s dosud největšími hernami.

 

Výčet programových linií Pragoconu

Fanoušci sci-fi se dočkají Star Wars a Star Treku, v Britconu najdou Doctora Who, Červeného trpaslíka a mnohé další SF seriály najdou v SeriesConu.

Fanoušci fantasy se mohou těšit na linie s fenomény jako Hra o trůny, Harry Potter a Pán prstenů (sspolečně s dalšími fantasy a historickými tématy).

Nightcon je určen příznivcům upírů, zombie, vlkodlaků a duchů, tedy hororu a paranormálna.

Fanoušci Japonska a japonských kreslených fenoménů manga a anime ani letos nepřijdou zkrátka v programu Advík Zima. Pro příznivce jiných kreslených fenoménů jsou připraveny pořady v ComicsConu a PoníConu (o seriálu My Little Pony).

Program Knihovna je připraven ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a věnuje se literární fantastice. Hosty bude řada českých spisovatelů a spisovatelek i redaktorů časopisů.

MoveCon je  pro ty, kdo se chtějí naučit základy tanců, bojových umění a šermu.

Program FutureConu je tradičně věnovaný vědě a technice a lidstvu.

Manifest fantastiky se věnuje RPG, fanouškovství a dalším tématům.

Herní program a herny

Nevyjmenovali jsme si ještě herní programové linie – videohrám věnovanou GameLine a hrám válečných miniatur věnovaný WarGameCon ani tentokrát na dvou pódiích probíhající LegendCon. V dolní hale menší pódium naplní pořady známých hráčů a letsplayerů, těšit se lze i na besedu o překladech her. Komentované turnaje ve World of Tanks a DOTA2 doplní program. V horní hale proběhne několik turnajů v League of Legends, jejich komentování bude náplní horního pódia spolu s vystoupením youtuberů a zpěvačky Evy Matějovské. Sobotní večer pak bude patřit druhému ročníku kostýmové soutěže PragoCosplay. 

Herní část PragoFFestu přesahuje velikostí (přes 1100 m2) a pestrostí i podzimní herní veletrhy, přestože je pořádán neziskovým spolkem. Návštěvníci si mohou zahrát pestrý výběr her - od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní, miniatur až po hry na hrdiny. Herna FF konzolí, Muzeum videoher, Lancraft herna, Playzone herna, Grunex herna, PlayStation stánek s konzolemi a konzole Nintendo WiiU ve stánku Conquestu, hudební hry, hry na mobilech a tabletech, nejméně jedna notebooková herna… Lepší možnost si zahrát v ČR prostě není. A to jsme ještě nezmínili 30 stolů s deskovkami :-).

Speciální program a novinky

Také speciální program mimo linie je pestrý – zažít můžete simulátor startrekovského můstku Artemis, dabing na zkoušku studia Fénix ProDabing, budete mít možnost vyzkoušet si 15minutové demo únikové hry díky The Chamber i předvádění japonských „šachů“ shogi. Jistě potěší i stánek Matematicko-Fyzikální Fakulty UK, který fyziku a matematiku podá zábavně v pokusech a ukázkách. Budete se moci zdarma vyfotit a nechat si vytisknout fotku, to se jistě hodí, protože kostýmovaných účastníků bude jistě hodně.

Letošními novinkami jsou kromě programových novinek, dvou pódií a dvou heren také vyšší vstupné na místě (doporučujeme koupit si vstupenku předem do 26.1.), jednotné odbavení podle kódů, rozšíření nabídky občerstvení, více prodejců tematického zboží…

 

O PragoFFestu

PragoFFest vznikl v roce 2010 rozšířením tradičního Pragoconu (od 1997) o bohatý videoherní program a zajištěním lepší organizace a služeb (včetně občerstvení a ubytování). Festival pořádá neziskové občanské sdružení SFK Avalon, pořadatel série FFestivalů, ve spolupráci s fanouškovskými komunitami a kluby, ale i s profesionálními partnery.

První PragoFFest v roce 2010 navštívilo přibližně 800 účastníků, druhý 1400, třetí přes 2000, čtvrtý přes 2400, pátý přes 3000, s rostoucí spokojeností. Šestý PragoFFest navštívilo 4300 fanoušků a hráčů.

Autor: Ondřej Hartman Walome

Galerie:

Partneři