2000AD Magazín číslo 2000!

Comics recenze

2000 Anno Domini aka 2000 AD je mimo letopočtu také Hongkongský akční film a dokonce je tak pojmenována i fantasy varianta šachu (alespoň to tvrdí wikipedie). Nás ovšem zajímá comicsové vydavatelství a stejnojmenný týdenní comicsový magazín, který od roku 1977 v Anglii vychází. Za takřka 40 let své existence se dopracoval k důležitému milníku a tím je číslo 2000!

Všech šest comicsů, které vám tohle super jubilejní číslo představí si rozhodně zaslouží své místo v něm, ale tři z nich bych si dovolil vypíchnout trošku výš.

Otvírákem čísla a highlightem číslo jedna je hned bomba v podobě Soudce Dredda, který byl přesunut 100 let do budoucnosti, kde je na něj vypsaná odměna tajemným zadavatelem. To samo o sobě ho rozhodně nijak nepotěší a rozhodne se zjistit, kdo si takovou věc dovolil. Jak už to u Dredda bývá dojde na lámaní kostí a střelbu velice záhy. Celobarevnou jízdu nám nepřináší nikdo jiný než samotní legendární tvůrci John Wagner a Carlos Ezquerra. A garantuji Vám, že i když jste četli jen Dreddovi casefiles, které vyšli v češtině budete příjemně překvapeni odhalením záporáka. O to méně už Dredd.

Další jednohubkou, která je s Dreddem a Mega-City One úzce propojena, je příběh Soudce Andersonové - A Dream of Death. Mimo skvělého scénáře a kresby se dozvíme jak dlouho vlastně takový soudce spí, kde a v neposlední řadě o čem se může soudci zdát.

Třetím highlightem je pak první část zbrusu nové 200AD série Counterfeit Girl. Příbeh se odehrává v budoucnosti, ve obří metropoli, které vládnou nadnrodní korporace. Nejdůležitější věc, kterou máte je identita, jste monitorováni na každém kroku, korporace o vás ví vše a když se stanete nepohodlným, tak zmizíte. Stačí si jen otevřít ústa na někoho mocného a máte problémy. Takové problémy většinou zmizí. Spolu s vámi. Ovšem přesně od toho je tu naše hrdinka, která se zabývá nebezpečnou zločineckou kariérou zloděje indentity. Pokud jste navíc protivládní živel, tak jsou její služby zcela zdarma. Jak se jmenuje? No to už tak jednoduché není, protože v téhle branži nejen že kradete identity pro ostatní, ale i vy potřebujete být v této oblasti jaksi...dynamičtí! Zrovna teď si říká Lulu Fun a jejím směrem se řítí neskutečný sračkopád.

Jediné co mě trochu zamrzelo byl fakt, že Sláine se jen mihne na jedné stránce, bez vlastního delšího příspěvku na stránky tohoto comicsového milníku. Dvoutisícé číslo je opravdu nadupané kvalitními comicsy a pro nováčka v rámci magazínu 2000AD určitě není bez zajímavosti, že všechny comicsy v tomto čísle jsou buď uzavřené jednohubky, nebo první díly příběhu, jako takový je tedy skvělým místem kdy s předplatným či pravidelným nákupem 2000AD začít!

 

KOUPIT MAGAZÍN!

 

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Partneři