Batman - Smrt Rodiny

Comics recenze

Přesně rok zažíval Gotham relativní klid. Tedy mafiáni samozřejmě řádili, superpadouši superřádili, ale Batman a policejní složky to krotili a zvládali. Tomu je ale nyní konec. Joker se totiž vrátil do města a jediné co mu leží na srdci je Smrt rodiny.

 

 

 

Všichni si určitě vzpomínáme jak Joker z Gothamu odešel, a že tam po sobě zanechal memento v podobě svého obličeje. A Vzhledem k tomu, že šlo o důkaz, tak si ho Gothamská policie (GCPD) ponechala v chladicím boxu, kde se na ně krásných 12 měsíců usmíval od ucha k uchu. Nyní si ho ovšem Joker přišel vyzvednout z úschovy a aby ho Batman poznal, tak si ho připevnil sadou gumiček na svou novou tvář. 

A nyní už mu nebrání nic v tom, aby mohl udělat přesně to, proč se vrátil. Aby mohl být zase s jediným člověkem, který dává jeho životu smysl.  Aby mohl trávit čas s Batmanem. Ten je ale slabý a obklopený parazity, kteří na něm visí jako železné koule a proto je potřeba se těchto koulí zbavit a pro Batman přichystat velkolepý zážitek, který z něj udělá toho pravého temného rytíře, kterým kdysi býval. 

Scott Snyder je jeden z nejlepších Batmanovských scénáristů historie, to už dokázal v „Soví sáze“, ale ve Smrti rodiny jde ještě o kousek dál. Sovičky hodně řeší Batmana jako takového, jeho psychiku, pochyby o úkolu, který si dal, a pomalu ukusují hlavního hrdinu, aby ho mohli zničit. Postupně Batmana ubíjí po malých kouskách, a když to už, už vypadá, že je Batman vkoncích, tak s vypětím všech sil narovná záda a vzepře se svému konci. Smrt Rodiny je jiná.

Smrt rodiny je jako bouře. Joker postupuje od začátku neskutečně promyšleně a na Batmana v jednom kuse hází překážky a nástrahy, které by jindy vydaly na celou knihu! Joker ničí všechno čím kdysi byl a stává se něčím horším. Scott Snyder udělal z Jokera démona, který je opravdu tím nejstrašnějším sporákem, kterého Batman potkal. 

Scott Snyder zkrátka dokazuje, že patří mezi nejlepší scénáristy současnosti a i z tak klasických postav jako jsou Batman a Joker dokáže vytřískat něco navíc. Batmanská řada tak pokračuje další perfektní peckou!

 

KOUPIT V CRWI!

Batman: Smrt rodiny (brožovaná verze)

/Batman: Death of the Family/

Snyder, Scott - Capullo, Greg - Tynion IV, James

Nakladatel: Crew

Překlad: Štěpán Kopřiva

Obálka: Greg Capullo, FCO Plascencia

Rok vydání: 2014

Počet stran: 176

Rozměr: 170 x 260

Provedení­: paperback,Hardcover

 

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Galerie:

Partneři