Bleach 20 + 21

Comics recenze

Finální bitva začala. V hlavním městě Soul Society, kde sídlí 13 jednotek svorní stráže, se odehrával dlouhý a lítý boj, běhemž něhož jsme se stali svědky mnoa duelů an život a na smrt. Nesoupeřili jen místní proti vetřelcům, ale někteří kapitáni se obrátili proti nekonečně dlouho trvajícímu řádu a dlouho potlačovaná rivalita, nenávist či jiné city vypluly na povrch. A to je teprve začátek konce jedné éry.

Proč to všechno násilí? Dovolte abych vám osvěřil paměť. Ičigo a jeho přátelé vtrhli do světa duší aby zabránili popravě své přítelkyně Rukii Kučiki kterou zpět do říše mrtých a na popravčí špalek dotáhl její vlastní bratr.Ičigo se každým souboje mstával silnější a silnější a na pozadí jejich vpádu se řešil případ vraždy. V těchto knihách se ale všechno vyřeší. Tedy invaze do města, případ vraždy a kdo za tím vším stojí.

Ano čtete dobře nic cose do této doby v Bleachy stalo nebyla náhoda a v rámci knihy číslo 20 se tato linie vysvětluje a my zjistíme kdo je vlastně ten záporák a svi*ě stojící za ítm vším zabíjením a násilím a proč. A tato kniha je konec a zároveň začátek. Končí zde příběhová linie, kterou sledujeme vlastně od začátku série, ale navazuje se zcela novou čerstvou a v poměru se stávající hrozbou i mnohem nebezpečnější a více smrtící kapitolu. A tu otevírá zase poslední vydaný book číslo 21!

Ta přesouvá děj ze Soul Society zpět do našeho světa a skoro vše se vrací do normálu. Tedy tak jak se může život do normálu vrátit po tom, co máte za sebou řadu soubojů naživot a na smrt. Některé věci se ale změnili radikálně. Urjú Išida přišelo své schopnosti Quincyho, ale to v něm nijak nezmenšilo jeho nenávist vůči šinigami a Ičigovi. Ani jeho krejčovské schopnosti. Inoue i Čad jsou stále stejní, jen více sebevědomí a dobordružství která zažila  z nich všech udělala nerozlučné přátele. Ičiga kromě návratu domů za psychopatickým otcem, který ho každou chvíli testuje tím, že na něj skočí a chce mu dát pořádný dělo, nudných dnů ve škole čeká i nová povinnost zastupujícího šinigami. A nový spolužák, který je už na první pohled nějaký divný. Ale relativní klid nevydrží dlouho a Ičigo musí do akce.

S 20. a 21. knihou série Bleach sme se přenesli přes velký zlom série, kter éjsou v manze velice běžné a vyhledávané. Jedná se jakýsi vrchol dlouhodobého snažení a to ja kdopadne většinou udává kvalitu s jakou bude série pokračovat, potažmo zda už manze nedochází dech. V případě Naruta to například byl fonální souboj Sasukeho a Naruta, když se rozhodovalo o jeho odchodu z Konohy ( následně pak navázal naruto Shipuuden) a u Death Note to byla smrt určité postavy. Naruto to rozdýchal a stal se lepším a u Death Note už to tak dobře nedopadlo a série jakž takž doběhla. Důležité ale je, že podle toho jak to vypadá, tak Bleach má nakročeno k prvnímu případu! Vše se ubírá velice sympatickým směrem, slibuje nové a především zajímavé zápletky a nepřátele. A to je základ který od pořádné akční série očekávám. Bleach to nejen splňuje, ale přeplňuje. 

KOUPIT BLEACH OD CRWE!!!

 

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Galerie:

Partneři