Circle of Blood - Punisher z osmdesátek

Comics recenze

Píše se rok 2007 a vychází book sebraných sešitů The Punisher z roku 1986 . V pevných černých deskách s vyraženým stříbrným písmem na předním obalu. Formátově však běžný jako normální komiks.

V úvodu knihy se Frank Castle, zvaný Punisher, dostává z vězení. A to díky vzpouře, které se nepřímo účastní. Obsahuje hezký moment, kdy ho jeden z bachařů může zastavit, ale neudělá to, protože mu Frank těsně před tím zachránil život a také si moc dobře uvědomuje, že Frank je přece ten hodnej… skoro.

Punisher uteče díky uskupení Trust, které funguje jako samozvaní ochránci pořádku s příměsí touhy získat absolutní moc. Její členkou je i sexy Asiatka Angela, která si Franka tak trochu omotá kolem prstu. Frank uskupení příliš nedůvěřuji, ale poskytují mu zbraně a informace, které potřebuje ke své činnosti.

Děj má spád, akce je dynamická a součástí příběhu je i osobní rovina, kdy Punisher pochybuje o sobě a svém konání. Potěší všichni záporáci, kteří se zde objeví, zejména Jigsaw, který má doslova sešívaný obličej a spojuje celý book, protože se objeví na jeho začátku i samotném závěru. Příjemně překvapí absence kravin a nesmyslů, Circle of Blood by klidně mohl vyjít dnes, trochu by se sestříhaly vnitřní dialogy, zvolila by se modernější kresba a má tu svižnou storku, kterou bychom si mohli s čistým svědomím postavit vedle Ennisovek i Aaronovek. Na rok 88 skutečně moderní záležitost.

Až a kresbu, což je logické. Dneska by ty kotlety a natupírované ofiny u badaas gangsterů asi neprošli, ačkoli udělat nějakého podobně vystajlovaného záporáka, nu, proč ne.

 

Punisher: Circle of Blood
Steven Grant, Mike Zeck, Mike Vosburg
Nakladatel: MARVEL 
Rok vydání: 1989 paperback, 2007 hardback (sešity z roku 1986)
Počet stran: 176
Rozměr: 166 x 256

Autor: Ondřej Hartman Walome

Galerie:

Partneři