Crew 45

Comics recenze

A míříme do finále! Dost bylo brblání fanoušků na pomalý rozjezd série Mezi řádky. Dost je napětí při odkrývání záhad se Samem a Twitchem. A ještě víc je stripů, kreslených šimpanzem z malebného prostředí Liberty meadows. Akce, horor, napětí i zábava. V nové Crwi je pro každého něco.

V předchozích sešitech Crwe se nám představila série Mezi řádky. Fanoušci sice brblali a kouleli očima, že komiks inspirovaný z velké míry Harry Potterem není to pravé crwácké, ale to se šeredně mýlili. V předchozích třech vydáních jsme se seznamovali se světem odstrkovaného Toma Taylora a poznávali spoustu postav. A nyní je na čase počet hrdinů zredukovat. Přichází hororový školník Willy - pan Pullman - aby Mezi řádky zbavil puncu komiksu (jen) pro náctileté.

 

Sam a Twitch si odehrají komornější epizodu. Vlastně když na jejich příběh pohlížím zpětně, akční sekvence nejsou tím hlavním, co táhne tento komiks (což je u díla od Image něco nečekaného :). U Sama a Twitche jde hlavně o dialogy a poodhalování tajemství vražd mafiánů a policistů. V čemž stále nemáme jasno a už se nemůžu dočkat rozuzlení v příští Crwi, která nabídne dvojnásobnou porci této noirové pecky.

 

Jako poslední nám Crew č. 45 naservírovala stripy ze série Liberty Meadows, kde se můžeme setkat se zastydlým zvěrolékařem Frankem a jeho krásnou asistentkou Brandou. S úchylným prasetem, žábou hypochondrem, nebo mývalí verzí Myšpulína. Liberty meadows jsou prostě stripy s roztomilými zvířátky řešící ne úplně stupidní problémy. Kromě jednoduchých gagů tak překvapí i tématy jako alkoholismus, korupce nebo doping. Nemluvě o popkulturních odkazech a narážkách, což mi u ostatních stripových sérií chybělo. Za vším stojí jeden tvůrce – Frank Cho, který sám sebe zpodobňuje do postavy šimpanze a párkrát se nám nepokrytě vysměje. Ano, jsou stripové série, které jsou jednodušší, ba dokonce i zábavnější. Ale nikdo nekreslí jako Frank Cho. Našemu šimpanzi stačí pár jednoduchých tahů, aby vykreslil ty nejpřitažlivější ženy, jaké jsem v komiksu viděl :)

 

Crew 45 si drží standard, na který jsme zvyklí. Pro mě příjemným překvapením je 4. díl Mezi řádky: jsem zvědavý, jak se bude příběh Toma Taylora ubírat dál. Sam a Twitch si drží hooodně vysokou pozici hlavně díky způsobu vyprávění a fázování komiksu. Liberty meadows jsou nakonec příjemným oddychovým zpestřením. Nikdy jsem tak napjatě nesledoval závody jezevčíků!

 

KOUPIT V E-SHOPU CREW

 

Crew² 45

Rok vydání: 2015
Vazba: paperback
Format: 210 x 295 mm
Počet stran: 74

 

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Partneři