Finální Crew

Comics recenze

Méně slov, více bublin! I tak by mohlo vypadat motto nové Crwe, která ve svém šestačtyřicátém čísle uzavřela dvě série vycházející na pokračování. Sbohem, Mezi řádky. Sbohem, Same a Twitchi. Nebo by se lépe hodilo „Na shledanou?“

 

Začněme od konce: Sam a Twitch se doberou řešení případu zabijáka poldů a chlápka se šesti palci. Nová Crew dokonce obsahuje dva sešity z osmidílné série, která nás zavedla na stopu záhadného vraha v bílém plášti a magického slova „Udaku“. Finále zajímavé, přesto se nemůžu ubránit malému zklamání. B. Michael Bendis je mistrem dialogů. Ty jsou vybroušené takřka k dokonalosti a jak jsem se již zmiňoval v recenzích na minulé díly, právě dialogy jsou na tomhle komiksu hlavním tahounem. Od pointy příběhu jsem ale čekal víc. Možná víc mystiky, kouzel nebo strašidel (však jsme ve světě Spawna!). Leč závěr je zcela jiný. Bendisovo zlo je všudypřítomné, těžko definovatelné, takové, na které si nemůžete ukázat prstem. Hlubší, než by bylo člověku milé.

 

A nyní Mezi řádky. Zatímco v minulém čísle se Tomovi Taylorovi začíná míchat realita se světem knih, poslední příběh v Crwi nám dá k nahlédnutí deník spisovatele. A ne jen tak ledajakého, ale samotného Rudyarda Kiplinga. Že vám to k dosavadní dějové lince vůbec nesedí? Nejste sami! Po přečtení několika stran ale začnete chápat souvislosti. Mike Carey nám dává zakusit rozsah světa, který vtahuje Toma Taylora. A to jen díky narážkám a čtenářově fantazii. Mezi řádky se tak pro mě stává tahounem čísla. Je škoda, že série u nás tímto napínavým sešitem končí. Nebo ne?

 

A zbytek je právě na čtenářích. Crew nám dala na výběr dvě série, které se díky čtenářským ohlasům můžou rozjet do knižní podoby, stejně jako se to povedlo výborným Skalpům. Je tedy na nás, abychom se ozvali, zda chceme dál sledovat osudy drsných poldů v boji proti  nebezpečenstvím, nebo Toma Taylora v boji proti neznámu a postavám z knih. Doufám, že alespoň jedna ze sérií si najde solidní fanouškovskou základnu. A co nás čeká příště? Blacksad, Gaiman a chlápek, který díky jedinému soustu dokáže poznat osud jídla. Což se při vyšetřování vražd hodí :)

 

KOUPIT ZDE

 

Crew² 46

Rok vydání: 2015
Vazba: paperback
Format: 210 x 295 mm
Počet stran: 74

 

 

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Partneři