Gantz 5 je pořádná jízda

Comics recenze

Když  CREW začala vydávat mangu Gantz slibovala, že se série zalíbí i čtenářům, kteří dosud neměli s japonským komiksem tu čest. A měli pravdu, Gantz je moje první manga a baví mě. Každý díl je o něco málo zábavnější než ten předchozí a i nějaké té erotiky jsme se konečně dočkali.

Hned na začátku komiksu se vyřeší "ptačí problém", do kterého se Kai dostal na konci minulého dílu. Poté se rozdělí body (pes zase vostrouhá) a jede se nanovo. Do toho se prsatá Kišomoto zabouchne do Kaiova rivala Kató. Kluk má jednoduše docela pech a nezbývá mu nic jiného než se soustředit na hru. Navíc to začíná vypadat, že se mu ve hře líbí více než v reálném životě. Co je na něm sympatické, že i když kolem něj vybuchují lidé a pobíhájí nechutní emzáci, on myslí jen na to, aby si vrznul. Prostě puboš jak se patří.

Příběh neztrácí tempo. Může se zdát, že se příběh točí pořád dokola, ale to není pravda. S každým kolem se dozvíme něco málo víc jak o postavách, tak o tajemné kouli, která si říká Gantz. Kresba je stále stejně dynamická a akce nemá chybu. Všechny ty výstřely, chvaty, vnitřnosti, vše je podáno s citem a detaily, které se mi líbí.

Jen je velká škoda, že to všechno tak rychle uteče, klidně bych bral dvojnásobné špalky. Člověk se začne opravdu hodně bavit a přijde konec. Ale to se nedá nic dělat, navíc je potřeba zmínit, že šestý díl je touhle dobou již dávno venku. Tak si nezapomeňte koupit i ten.

 

KOUPIT NA OBCHOD.CREW.CZ!

 

Gantz 5
Hiroja Oku
Nakladatel: CREW 
Překlad: Anna Křivánková
Rok vydání: 2014
Počet stran: 228
Rozměr: 130 x 180
Provedení: paperback

Autor: Ondřej Hartman Walome

Galerie:

Partneři