Gantz 6 - v potu a krvi

Comics recenze

Manga Gantz se za pár týdnů dočká u nás sedmého dílu. Pojďme si tedy připomenout šestku, ve které se seznámíme s nováčky jak na straně bojovníků v prapodivné soutěži, tak v řadách nepřátelských emzáků.

Hlavními záporáky jsou v tomto díle obří emzáci připomínající sochy, ovšem poněkud živé a hbité. Kató má plnou pusu chytrých řečí, ale málokdo mu věnuje pozornost. Kei myslí jako vždy jen na ženský a v akci dostává tradiční rapl. Do toho jsou tu nováčci,myšlením trochu pomalejší jedinci, kteří patrně ještě nechápou vážnost situace. Ale přizpůsobí se poměrně rychle. A skupinu uzavírá mnich, který vyhrožuje peklem. A nesmí chybět pes, který si už pomalu zvyká na to, že bodově mu není přáno.

Akce střídá akci a je skutečně svižná. Ani nevadí, že nám i nadále zůstává zahalena totožnost koule Gantz, protože manga je i tak zábavná. U rychlých dialogů se člověk pobaví, kresba je dynamická, vše tak nějak šlape od první po poslední stránku.

Jak to tak vypadá, akce způsobené "soutěžícími" mají dopad na reálný svět, o čemž se můžeme přesvědčit na konci knihy. Pravidla samotné hry tak stále zůstávají zahalena tajemstvím, hlavní ale zůstává - zabij, nebo budeš zabit. A buď rychlejší a hbitější, než šmejd z vesmíru.

Gantz rozhodně doporučuji i těm, kteří s mangou zatím neměli tu čest, zejména pokud máte rádi svižnou akci a odpočinkový komiks.

KOUPIT V ESHOPU CREW!!!

Gantz 6
Hiroja Oku
Nakladatel: CREW
Překlad: Anna Křivánková
Rok vydání: 2014
Počet stran: 228
Rozměr: 130 x 180
Provedení: paperback

Autor: Ondřej Hartman Walome

Galerie:

Partneři