Gantz 8

Comics recenze

Zvrhlá soutěž. Možná sport. Možná realityshow. Lidé, kteří měli zemřít dostávají druhou šanci- Dostávají speciální výstroj a výzbroj a pouští se do lovu nebezpečných emzáků. Možná nebezpečných. A možná emzáků. To vše řídí Gantz – velká černá koule s nahým člověkem uvnitř. Možná člověkem. Tato série je prostě plná záhad.

Kei si v minulém díle konečně zašukal, ale vše ostatní šlo do kopru. Pokud jste někdo bojovali s obřími sochami, tak víte, že je to hodně náročná sranda. A právě tahle sranda se postará o menší promíchání karet v této hře. Dalo by se říct, že se hraje od začátku.

Kató ani nestačí vydýchat souboj se sochami a už se na něj řítí Alienovi podobný humusák, navíc s brýlemi na nosních dírkách. Akce střídá akce, citoslovce citoslovce a pak se to tak nějak všechno semele do jedné krvavé hromady.

Kei musí v osmém díle série čelit skutečné realitě a ní několika výzvám. Dívka jeho srdce ho nezná, učitelé ho prudí a aby to nebylo málo, narazí na zvídavého nového spolužáka. Prostě není to pro něj příliš příjemný životní moment – a to si myslel, že ty nejhorší věci má za sebou.

Osmý Gantz je v první půlce opět akční paráda, ale ve druhé se dostanou ke slovu dialogy a myšlenky. Záhada stále pokračuje a tahle manga stále baví. 

 

KOUPIT U CRWE!!!

 

Gantz 8

Scénář a kresba: Hiroja Oku

Vydavatelství: CREW

Rok vydání: 2015

Překlad: Anna Křivánková

Provedení: paperback

Počet stran: 236

Formát: 130 x 180 mm

 

Autor: Ondřej Hartman Walome

Galerie:

Partneři