Liga Spravedlnosti 2 - Zrození Zla

Comics recenze

                Všechno dobře dopadlo. Darkseid byl poražen a nesourodá banda nových, mladých a soupeřících titánů se změnila v superhrdinský tým, v Ligu Spravedlnosti. Jejich druhé velké dobrodružství se jmenuje Zrození Zla.

 

                 Svět Ligu Spravedlnosti obdivuje. Naprosto úžasný tým superhrdinů si poradí s jakoukoliv hrozbou. Příběh nám například ukazuje, jak se organizace Argus brání přívalu odporných potvor. Pomalu ale jistě jejich obrana ovšem upadá. Naštěstí se právě včas objeví Liga a zachrání situaci!

                Po vyřešení útoku se svolá tisková konference s vedoucím týmu ARGUS, který se stará právě o podporu Ligy Spravedlnosti a většinou jde o to zdržet tragédii na tak dlouho než se hrdinové objeví. Velitelem je plukovník Steve Trevor, chlápek který má společnou minulost s Wonder Woman a v ARGUSU funguje jako styčná osoba mezi Ligou a Americkou vládou i veřejností. Na tiskovce padají klasické otázky: K čemu je vlastně ARGUS když nedokáže s hrozbami doopravdy bojovat a také proč vlastně Superhrdinové nenahradí vládu, když tvoří dokonalý tým. Ten ovšem tvoří jen na veřejnosti i mezi hrdiny jsou neshody a i hrdinové dělají chyby a jedna chyba z minulosti se jim má brzy vrátit jako bumerang. Někdo z jejich minulosti totiž plánuje ligu spravedlnosti zničit a Steve Trevor má být klíčem, který k tomu povede.

                I druhou knihu Ligy Spravedlnosti psal mozek moderního DC a génius mainstreamových superhrdinských comicsů Geoff Johns. A opět odvedl parádní práci. Více méně přímočarý příběh s několika malými zvraty a pointou, která dokáže čtenáře šokovat. Výbornou práci odvedl při výběru hlavního padoucha. Přeci jenom dal Ligu dohromady ultrasilný záporák a nezlomil ji. Vymyslet někoho kdo se pokusí Ligu opět zlomit a to s velkou šancí na úspěch tedy nebyl úkol lehký, ale Johns to zvládl na výbornou.

                Na druhou stranu, i když máme v knize zvraty, nemůžeme od nich čekat nic originálního a světa borného. Zkrátka je to řemeslně dokonale zvládnutý scénář, jehož malé cliffhangery i důležité momenty nejsou nic nového, ale jsou perfektně zpracovány a zapracovány do tohoto comicsu.

                Stejně jako v první knize se o kresbu postaral mistr Jim Lee. Svou klasickou kresbou se vypracoval na vrchol superhrdinského mainstreamového comicsu a ukazuje to i v této knize. Ostrá a přesná kresba je především velice dynamická a v akčních scénách perfektně čitelná. Superhrdinové jsou v rukách Jima Leeho na první pohled opravdu moderní bozi.

 

                Druhá Liga Spravedlnosti je zkrátka a jednoduše klasická superhrdinská týmovka. Zábavná. Akční. A přichází i s trochou zamyšlení nad tím, jaký dopad má chyba obyčejného člověka a jaký dopad má chyba, kterou udělá superhrdina.

 

 

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Partneři