Lucifer 8 - Vlk pod stromem

Comics recenze

 Lucifer, Jitřní kníže, Samael i Světlonoš jsou jména pod kterými je znám padlý anděl, syn Boží a stvořitel svého vlastního vesmíru. Vesmíru ze kterého se rozhodl vyhnat všechny nesmrtelné tvory. Realita je stále nestabilní a mnozí si myslí že se blíží konec světa.

 

 

Než se ovšem pustíme do konce jsoucna čekají nás dvě bonusové kapitoly. První z nich je speciál Lilith. Lilith byla původní první ženou, ale po té co se jí pokusil Adam zmocnit násilím, utekla a oddávala se rozkoším s kdejakým démonem i andělem. A tak vznikla rasa Lilim, jejíž válečným vůdcem je Luciferova věrná společnice Mazikeen. V příběhu Lilith je položen základ Luciferovi cesty rebélie i první kameny stříbrného města. Jako takový je vlastně základem a začátkem všeho o čem série Lucifer je. Druhou je pak Neutrální půda. Příběh vyprávějící o tajné schůzi pekelné šlechty, která se odehrává uvnitř mysli jednoho člověka, jehož život stojí vysloveně za prd. Jde o krátkou a vtipnou epizodu, která sice nikam neposouvá děj, ale je příjemným odlehčením před tím, co následuje. Před hlavním příběhem knihy.

 

Během předchozích sedmi knih jsme se setkali už z mnoha mýtickými bytostmi, bohy, anděly i jen nadanými lidmi. Nyní přichází dalí z nich. Fenris. Bůh který přichází a přináší s sebou hodinu vlků, Ragnarok. Když totiž Bůh opustil jsoucno Fenris pocítil šanci a chystá se rozputat nejvtší bouři, jaká kdy mohla spatřit světlo našeho vesmíru. Jedná rychle, tiše a nenápadně. V mezi čase se odehrává schůzka čtyř osob, která je neméně důležitá jako Fenrisovo zjevení. Jména oněch osob jsou následující: Lucifer, Michael, Elaine Bellocová a sám Osud. Sejdou se u jednoho stolu a čekají na okamžik, který je pravým důvodem tohoto setkání. Sám Lucifer dokonce nadhodí, že by se u tohoto stolu mohlo stát něco, co není napsáno ani v Osudově knize. Příběhové linie se pomalu a jistě blíží ke svému střetu a u jejich prolnutí už čeká Vlk pod Stromem a konec všeho bytí se blíží.

 

U Osmého Lucifera jsem měl trochu problém s tempem knihy. Vše začíná pozvolna. Oba úvodní příběhy i začátek hlavní části knihy se vezou na klidné vlně ticha před bouří. Sem tam někdo umře ne zrovna přirozenou smrtí, ale neustále se připravuje a připravuje a najednou BUM a stane se to! Určitě to neberte zle, protože přesně to je záměr vypadá to, že je čas, že se můžete připravit, můžete se bránit, ale beznaděj kterou na nás v závěru knihy Mike Carey vypustí je neuvěřitelná. Pocit bezmoci a zoufalství z knihy doslova vystřelí na čtenáře vystřelí, když je nepřipraven ukolébán falešným pocitem toho, že je stále dost času aby hlavní hrdinové přišli s řešením. A finále knihy, které proplete všechny linie knihy do jednoho krví promočeného uzlu tak může působit trochu uspěchaně.

 

Po kresební stránce není knize co vytknout ba naopak je třeba vypíchnout opět speciál Lilith kde zahostoval legendární malíř P. Craig Russel, kterého můžete znát například z knihy Sandman: Lovci snů.

 

Osmou knihou se Lucifer blíží od velkého finále, které ponese pořadové číslo 11, takže neváhejte a pusťte se s chutí do téhle série, která je kvalitou rozhodně jednaz nejlepších, kterou u nás můžete pořídit!

 

Koupit v Arkhamu!!!

 

Lucifer 8: Vlk Pod stromem

( The Wofl Beneath the Tree)

Scénář: Mike Carey

Kresba: Craig Russel, Ted Naifeh, Peter Gross, Ryan Kelly

Rok vydání: 2015

Překlad: Štěpán Kopřiva

Provedení: Hard Cover

Počet stran: 168

Formát: 172 x 259 mm

 

 

 

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Galerie:

Partneři