První Aaron v ČR! Skvělá noirovka Skalpy!

Comics recenze

Scénáristu Jasona Aarona mají všichni rádi. Protože se mu zatím povedlo snad všechno, na co sáhl. I přesto u nás vyšel komiks s jeho jménem na obálce až letos. Jedná se o Skalpy, noirový kriminální thriller z prostředí indiánské rezervace. A je to hustý.

Pokud jste poctivě kupovali časopis CREW2 (konkrétně čísla 36 - 40) víte, o čem se mluví. CREW nám Skalpy nejdříve představila, protože kluci nechtěli vydat book jen tak. Už po prvním sešitě bylo jasné, že tohle bude hodně dobrý počin. Až si jeden říká, že představovačka v časopise nebyla třeba. Ale po bitvě je každý generál.

O co jde? Do špinavé a prohnilé (doslova) indiánské rezervace Prérijní růže se po patnácti letech vrací marnotratný syn, Dashiell, Zlý kůň. A hned způsobí paseku, protože rozbije huby pár místním mafiánům. Nakonec začne pracovat pro jejich šéfa a má na starost udržovat v Růži jakýs takýs pořádek.

Do toho se musí vyrovnat s agresivní a hysterickou matkou a s holkou, ze který byl paf jako kluk a je z ní paf doteď.

Ve Skalpech se střílí, zabíjí a šuká. Indiáni (ech, původní obyvatelé) jsou rozděleni na dvě skupiny kvůli casinu, které se zde rozhodl postavit místní big boss, Rudá vrána - shodou okolností otec Carol, té, po jejíž vlhkém klíně Dash tak moc touží. Jedni věří, že casino přinese spásu a peníze hnijící rezervaci, druhá skupina naopak tuší, že tahle díra na peníze nepomůže vůbec ničemu - někteří proti otevření casina dokonce protestují.

Aaron napsal drsný a poměrně uvěřitelný příběh, ale fazonu mu dodal R. M. Guéra. Ta kresba je prostě skvělá. Někdy až moc odfláknutá (například pes na straně 17 vypadá jak mutant z Resident Evil), ale její syrovost a strohost dělá ze Skalpů skutečnou noirovku, která má koule. V CRWI už potvrdili, že se příští rok dočkáme dalších dvou booků a my se nemůžeme dočkat.

 

Skalpy #1: Země Indiánů
Jason Aaron, R. M. Guéra
Nakladatel: Vertigo
Rok vydání: 2014
Počet stran: 128
Rozměr: 165 x 255 mm
KOUPIT SKALPY V ARKHAMU!!

Autor: Ondřej Hartman Walome

Galerie:

Partneři