Rocket: Tahání za ocas

Comics recenze

Druhý Rocket je zde aby vám vyloudil úsměv na tváři! Malý, věčně nakrknutý na celý svět, po boku nerozlučný kámoš Groot. A stále nejde o nic jiného než o hledání sebe sama, tudíž i místečko na filozofii se zde najde. Což samozřejmě od komiksu s Rocketem vyžadujeme, že?

Nebojte. O filozofii zde opravdu nezavadíte. Maximálně na jednom, dvou panelech. Nás zajímá jiný příběh. Rocket zachraňující Groota na ledové planetě. Rocket vs. Groot AKA Kaiju monster fight. A hlavně Rocket pátrající po vzácné knize a prožívající tak svůj vlastní Sekret oridžin. 

Trojice výše popsaných příběhů tvoří obsah druhé knihy s podtitulem Tahání za ocas. A po dočtení jsem na vážkách, zda-li se v komiksovém Rocketovi toho najde víc než jen Tahání peněz z komiksových fanoušků. Již v recenzi na první knihu jsem se zmiňoval o tom, že filmová frenčíza dosti svazuje autorům ruce a nejinak je to i zde. Na Rocketa tak zbývají epizodní dějové linky, u kterých si můžete být jisti, že nikterak neovlivňují Rocketa na plátnech kin. Což nás nutně přivádí do stojatých vod stále stejných omýlaných vtípků a nastavované příběhové kaše během honby za Rocketem/pokladem/záchranou (nehodící se šktrněte). Samotný komiks to sráží do nudné průměrnosti. 

Pravda, Rocket Racoon není sérií, která staví na velkých ambicích. Přesto se jako čtenář cítím ochuzen o zážitek, který by nám mýval mohl nabídnout, kdyby se utrhl z marveláckého řetězu. Nechápejte mě špatně, stále je to komiks hodný přečtení, který vás jistě i pobaví. Jen ty promarněné šance mi nedají pokoj abych se sám sebe nezeptal, zda-li je Rocket Racoon tak silnou postavou, aby utáhla samotnou komiksovou sérii. Nicméně kde je poptávka, tam je zákonitě i nabídka...

Tahání za ocas je stále tím Rocketem kterého máme rádi. Sem tam se objeví nějaká vtipná hláška (byť i těch od prvního dílu výrazně ubylo), a lze bez nadsázky říci, že komiks je celkově fajn. Ale opravdu chcete číst Rocketa, který je fajn? Já chci divokého Rocketa na kterého se naroubuje delší příběh. Chci Rocketa který se pochechtává když ze sebe sejme okovy sitcomových gagů. A to si troufám říci, že toho nechci tak moc...

Abych ale nebyl jen hnidopich. Tahání za ocas je sice slabší a méně zábavný Rocket než v první knize, ale za to se nám představí kreslíř Filip Andrade, který pracoval na prvním příběhu s názvem  Chlad. A je to pecka. Jake Parker sice také není špatný, ale je to právě Andrade, jehož styl dává tušit, čeho všeho by mohl Rocket dosáhnout. Oproti Parkerovo cartooningu se Andrade nebojí svojí jednoduchou kresbu obohatit celou škálou barev a skvrn, díky čemuž výsledek vypadá na jednu stranu temně, na druhou opravdu artově a povedeně. Díky němu působí Rocket vyspěleji a příběh Chlad jsem si užil z knihy nejvíce (a to i přes naprostou absenci humoru). Jake Parker se postaral o zbytek a jakoby jste četli dvě rozdílné knihy. Je to právě kresba, která tolik rozhoduje o osudu tohoto komiksu. Díky ní dokážete odpustit dějové nelogičnosti i úplné hlouposti. Jak jsem již předestřel, když se to vezme kolem a kolem, je Rocket Racoon celkem fajn čtení. Což je ale pro  mě osobně nedostačující. Chci od Rocketa víc!

KOUPIT NA STRÁNKÁCH CRWE

Rocket 2: Tahání za ocas (Roclket Racoon 2: Storytailer)

Skottie Young, Filipe Andrade, Jake Parker

Vydavatelství: Crew

Rok vydání: 7/2018

Překlad: Jiří Pavlovský

Formát: 170 x 255 mm

Počet stran: 136

Provedení: Paperback

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Partneři