Šíleně nudná Harley

Comics recenze

Dámy, pamatujte: S malým kašpárkem se nedá hrát velké divadlo. Je to tak, ať už se vám majitelé malých kašpárků snaží namluvit cokoli. A bez kašpárka je to ještě horší, to o žádný zábavě nemůže být ani řeč. Jak si vede samostatná Harley bez Jokera. Přesně tak, jak tušíte. Blbě.

 

 

Harley Quinn je bývalá psychiatrička, která si dala velmi ambiciózní cíl: proniknout do duše Jokera. Což se jí samozřejmě nepovedlo, sama se řádně zcvokla a bezhlavě se zamilovala do svého "Pana J." To všichni víme. Překvapujícím se ale stává fakt, že po rozchodu se rozhodla opustit Gotham a přestěhovala se do New Yourku, bašty většiny marveláckých hrdinů. Na Coney Islandu na ně sice nenarazíte, ale Harley se povedlo zdědit dům s Freak show. Exoti a vedlejší postavy se tedy najdou. A milá šílená Harley nám začne vést poklidný život. Nuda? To rozhodně!

 

Na druhou stranu, na Harley Quinn byla vypsaná dosti tučná odměna a tak brzy nemá nouzi o příval zabijáků, kteří chtějí získat její červeno-černý skalp. Naše hrdinka se ale nedá zabít snadno a spolu se svými chlupatými miláčky sem tam někoho odkrágluje. K tomu se snaží prohodit pár vtipných hlášek ála Lobo a vystavuje bělostné křivky na odiv všem mladistným čtenářům. Nebo spíše čtenářkám? Ono totiž řadu Harley Quinn není lehké zařadit.

 

Hláškující maniak. Kdo vás jako první napadne? Deadpool. Jako druhý? Lobo. Jako třetí? Hitman. Prostě vtipných akčních komiksů je víc než dost. Akorát Deadpool, který jednoznačně vede, patří do stáje Marvelu. A pokud má být schizofrenní Harley jeho DC protikladem, je to hooodně špatné. Harley se totiž celou dobu neprojeví naplno a při záchraně "loztomiloučkých žvižátek" raději používá lsti než rány palicí. Je to škoda.Kdyby se jen trochu utrhla ze řetězu, mohlo se jednat o vtipnou knihu. Celá sranda se ale točí kolem Harleyna ohořelého bobra, se kterým si povídá (jako bobr, takovej dvojsmysl, he he) a bandy rusáků s přízvukem. Jednotlivé sešity jsou navíc dost nesourodé. Celou chatrnou kostru tvoří jen odměna vypsaná na Harleynu hlavu a jinak tvůrci zkouší, co Harley sedne nejlíp. Jestli témata typu záchrana zvířat, zabíjení starých agentů ve výslužbě, stěhování do NY, nebo jak si Harley poradí se spoustou nadržených chlapů. A to už zavání komiksem pro patnáctileté čtenářky.

 

Kresba je jednou z mála pozitivních věcí na Harley Quinn. Po hrozném nultém čísle, kdy jsme nuceni sledovat každou dvoustranu kreslenou jiným umělcem, přichází klid a Chad Hardin, jehož Harley nechybí dynamičnost ani přehlednost. Za zmínku stojí také výborný překlad v podání Martina D. Antonína, díky kterému jsem se i jednou zasmál. Je pro mě záhadou, jak si mohla Harley Quinn získat tak velkou čtenářskou oblibu. I Velkej šéf by nám s tou její palicí předvedl pořádný divadlo. A to i bez infantilních fórků s bobrama. Nebo s kašpárkem.

 

KOUPIT ZDE

Harley Quinn 1: Šílená odměna ( Harley Quinn vol. 1: Hot in the City, Harley Quinn 0 - 8)

Amanda Conner, James J. Palmiotti, Chad Hardin

Vydavatelství: BB/art

Překlad: Martin D. Antonín

Rok vydání: 9/2015

Formát: 170 x 260 mm

Počet stran: 224

Provedení: Paperback, limitovaná edice v hardbacku s černobílým přebalem 52 ks.

 

 

 

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Partneři