UKK 4 - Wolverine vytahuje drápky

Comics recenze

Ultimátní komiksový komplet je šedesáti dílná série kompletující "to nejlepší" z produkce nakladatelství Marvel. A když ne to nejlepší, tak nejzajímavější. V každé zemi však vychází jiný výběr komiksů. U nás začala série vycházet v prosinci roku 2012 a co 14 dní vyjde jedno číslo. Ačkoli vychází na přeskáčku, dle čísla na hřbetu je lze seřadit dle data původního vydání. Cena začala na 200,-, pokračuje u 219,- a skončí 249,-. Postupně si je všechny hezky zrecenzujeme, ale nutno podotknout, že některá čísla již nejsou k dostání. Můžete se na ně maximálně optat na marvel@czpress.cz

V ČR všem komiksákům dobře známý Frank Miller nakreslil na začátku osmdesátých let comics dle scénáře Chrise Claremonta, který se podílel hned na několik příbězích z X-Menovského universa (kromě jiného). Ten comics se jmenoval Wolverine a jedná se o první sólovku tohoto vousatého chlapíka s jazykem stejně ostrým, jako jsou jeho adamintiové drápy.

V rámci čtyř sešitů se podíváme do Japonska, kam Wolverine vyráží za svou láskou Mariko, která podle všeho zmizela z New Yorku, kde dosud žila. Zarostlý Kanaďan tedy vyráží do Země vycházejícího slunce, aby našel svou milovanou. Ale co čert nechtěl, dotyčná je v náruči muže, do které ji vyhnal její otec. Wolverin ale ví, že po něm Mariko nadále touží a aby toho nebylo málo, manžel drobné Japonky je násilník. 

Do příběhu se přimotá tajemná Jukio, která si Logana na chvíli ukradne pro sebe. Čtenář se musí sám sebe ptát, jak moc tedy Wolverin miluje Mariko, když se mezitím muchluje s jinou divoškou. Na druhou stranu tu možná máme prostě jen obyčejnýho chlapa, což je poměrně sympatická záležitost.

Mezi boji s japonskou vražednou organizací Wolverine v sobě nachází sílu, ztrácí ji a opět ji nachází. Řeší, zda je více zvíře, nebo člověk a zda je dobře, když se Mariko snaží zvíře upozadit, nebo je lepší přístup Jukio, která chce to zvíře naopak probudit.

Comics je trochu ukecanější, než by musel být a opět shrnuje děj předchozích sešitů, ale na to jsme si již stačili zvyknout. Úvod s medvědem a lovci působí zbytečně, ačkoli alespoň vidíme, jak moc Logan inklinuje ke zvířecí říši. Millerova kresba se pozná hlavně při akci, zejména v kresbě přes dvě stránky, kde to jeho stylem přímo čiší. Celkově se jedná o sympatický comics a zatím  rozhodně nejčtivější.

 

Ultimátní komiksový komplet #4 - Wolverine
Chris Claremont, Frank Miller
Nakladatel: Hachette Fascicoli
Překlad: Jiří Pavlovský
Rok vydání: 2013
Počet stran: 130
Rozměr: 177 x 266 mm

Autor: Ondřej Hartman Walome

Galerie:

Partneři