Zámek a klíč: Koruna stínů

Comics recenze

Série Zámek a klíč patří k tomu nejlepšímu, co u nás vychází. Příběh na pomezí fantastiky a hororu s neustále dávkovaným napětím je opravdu vynikající. Rodina Zámkových se sice sžívá s novým prostředím, ale jejich rodinné sídlo jim rozhodně nedopřeje oddechu. A to se ještě nezmiňuji o tom, co všechno se začne dít, když se do hry vloží Koruna stínů.

Zámek a klíč je série držící několik prestižních cen za nejlepší komiksový počin roku. I když v zahraničí již skončila, u nás si čtenáři můžou užívat třetí ze sedmi knih s podtitulem Koruna stínů. A Joe Hill nám dokazuje, že Zámek a klíč nezískal dvakrát titul British fantasy award jen pro Bóďův hezký kukuč.

 

Zatímco Nina Zámková utápí svůj žal v alkoholu, Kinsey se zbavila svého strachu a slz. Tyler má typické problémy teenagera se všemi láskami, kamarády a školou. Zároveň se stal oporou rodiny. Zejména malého Bóďy, který svět vidí stejně jako každý jiný sedmiletý kluk ve velkém, tajemném domě. Jako jedno velké místo pro spoustu dobrodružství.

 

Dá se říci, že v Koruně stínů neexistují vedlejší postavy. Tvůrci všem dávají dost prostoru pro jejich rozvoj. Zvláště s příchodem Koruny stínů se začnou dít věci... Zámek a klíč již nezavání čistě fantastikou, ale řízným hororem s neustálým napětím. Už dlouho se mi nestalo, že jsem netrpělivě přeskakoval stránky, abych viděl, jak to skončí. A teprve pak jsem se začetl do příběhu. A stejně zbylo hodně nezodpovězených otázek.

 

Vypravěčský talent Joe Hilla opravdu nemá chybu. Pomalé odkrývání hříchů minulosti udrží čtenáře v permanentním napětí. Žádné jednoduché vysvětlování děje. Čtenář musí pomalu prožívat vše jako Zámkovi, jestli se chce dopátrat pravdy. I v knize Hlavohrátky jsme poodhalili tajemství původu klíčů, což jen rozvíří čtenářovu zvědavost. Zámek a klíč je vynikající. Ale Gabriel Rodriguez z toho udělal fenomén. Na první pohled jednoduchá kresba se na Klíčov výborně hodí a je tvořená se ctí k samotné podstatě komiksu – vyprávění beze slov. Jak nám Rodriguez s Hillem dokáže. Už aby nám Comics centrum naservírovalo další díl. Chci znát tajemství klíče Omega!

 

 KOUPIT V COMICS CENTRU!

Zámek a klíč: Koruna stínů

Scénář: Joe Hill

Kresba: Gabriel Rodriguez

Vydavatelství: Comics centrum

Rok vydání: 2/2015

Překlad: Jan Kantůrek

Provedení: Vázané s přebalem

Počet stran: 160, barevných

Formát: 160 x 240 mm

 

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Partneři