Odtajněné Comics centrum

Comics zajímavosti

Václav Dort, šéfredaktor vydavatelství Comics centrum, včera večer na rádiu Streetculture oficiálně potvrdil plány Comics centra na zbytek roku 2015 a první polovinu roku 2016. Pokud jste si oblíbili velkoformátové bichle, rozhodně si musíte pořídit větší knihovnu...

Tou největší novinkou a další knihou na přání se stane Conan. A ne ledajaký, ale rovnou The colossal Conan (u nás z něj již vyšlo šest sešitů v knize Conan: Dcera pána mrazu). The colossal Conan obsahuje jedenapadesát sešitů, které nepsal nikdo jiný než Kurt Busiek (35 sešitů), Timothy Truman i Mike Mignola. Kresbu obstarali Cary Nord, Tomas Giorello a jeden sešit dokonce i Eric Powell. Kniha má přes 1240 stran, bude mít stejný formát jako Kurva velký Sin city nebo Pekelná knižnice. Na rozdíl od amerického vydání ale bude kniha bez přebalu a s jiným Conanem na obálce. Místo comicsového coveru nás čeká Conan nejklasičtější – od Franka Frazetty.

 

Dalším komiksem na pokračování budou Želvy ninja. Comics centrum se ale vrací ke kořenům a hodlá vydat původní želví bojovníky. Ty stvořil Kevin Eastman a Peter Laird již v roce 1984 a opravdu se nejedná o dětský komiks. Nejsou to roztomilé želvičky milující pizzu. Nindžové jsou temnější, kresba působí dost undergroundovým dojmem. Z celého komiksu je cítit fandovské nadšení pro věc, což je v dnešní době celkem vzácné . Měli by vyjít ve standartním formátu stejně jako Goon nebo Zámek a klíč. Bude se jednat o kolorované knihy, kdy každá vyjde se čtvrtletním odstupem od předchozí. K sehnání budou v novinových stáncích s cenou kolem 250 Kč. První knihu o stošedesáti stranách můžeme čekat již 1. 6. Pevně doufám, že si svoje fanoušky najdou.

 

Posledním z překvapení je po dlouhých peripetiích konečně potvrzené vydání Witchblade compendium. Velkoformátový hardback o 1248 stranách by se měl objevit kolem Vánoc, popř. v první polovině roku 2016 (ještě není rozhodnuto, zda na Vánoce vyjde Witchblade nebo Pekelná knižnice 2). Za Witchblade stojí např. Silvestri, Turner nebo Wohl. A že se jedná o vynikající věc nám dokazuje i komiks The Darkness (Comics centrum, 2003) který zapadá do stejného universa. Spousta velkých přehledných panelů, plno akčních scén i krásných žen. To je Witchblade :)

 

Samozřejmě bude dál vycházet klasický Hellboy a v edici na přání se můžeme těšit na čtvrté díly Ú.P.V.O., Goona a Zámku a klíče. Suma sumárum: máme se na co těšit :)

 

 

 

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Partneři