Zámek a klíč na přání!

Comics zajímavosti

       S novým rokem přišl\ nové ediční plány knižních vydavatelství, filmových distributorů a také comicsových vydavatelů. Minulý týden jsme Vám přinesli ochutnávky toho, co se na nás chystá a jedním z titulů byl i Zámek a Klíč 3: Koruna Stínů.

                Společně se třetím dílem představilo vydavatelství pomyslnou řadu sérií Na Přání. Nebudou se zpracováním nijak lišit od jiných sérií, které CC vydává, toho se nikdo bát nemusí. Specifikem série Na přání je to, že se trochu podobá přiobjednáváním olbřímých titulů CC (KVSC a KVHB. U výše uvedených jste si knihu objednali a zaplatili a pak jen čekali a čekali, než Vám skrz zeď vrazila do bytu monolitická gargantua.  Podobný model u „běžných“ knih tak vyvolal u spousty lidí velké rozpaky a u některých dokonce ubrečené pohoršení. 

                Pojďme si tedy shrnout jak je to s edicí Na Přání konkrétně se třetím dílem Zámku a Klíče(dále jen ZaK).

Na rozdíl od Kurva velkých knih se ZaK nemusí dopředu zaplatit, ale stačí aby se našel dostatečný počet zájemců o vydání, kteří si knihu po vydání koupí. Tím odpadají obavy, protože jediné co se může stát, když se nás nenajde dost, je, že český konzument pohřbí další dokonalou sérii.


Do této edice se dostali tituly, jejichž pokračování bylo/je na hraně. Namísto toho abychom jako u druhého dílu čekali dva a půl roku!!! na pokračování, kterého bychom se ani nemuseli dočkat, tak CC nám dá možnost jasně definovat ZaK chci a chci ho teď!

Díky této formě vydávání, kdy Knihkupec zaplatí za ZaK stejně jako čtenář, se znatelně sníží cena výtisku při předobjednání.

Na vyzvednutí a zaplacení knihy je po vydání ještě měsíc, tedy po výplatách a podobně. U Zámku a klíče se konkrétně objednává do 31.1.2015, kniha vyjde 2.3. 2015 a vyzvednout si ji budeme moci do konce března a to přímo ZDE!!!!

A nakonec si dáme trochu mého bilancování v porovnání  + a -:

+Velká šance pro série, které by mohli skončit po boku Losers L
+Jasně dané datum vydání
+Nemusí se čekat, až se prodá dostatečný počet kusů předchozího dílu
+Cena (399,- oproti předchozím 599,- u knihkupců a 419 se slevou v Comics Centru)
+Pokud kniha ( tomto případě třetí díl) vyjde, tak by mohl další díl zažít svůj pokus už za půl roku!!!

-Kratší okno na předobjednání než u Kurva velkých knih
-Horší zpětná sehnatelnost titulu

Jen krátce k mínusům. Kratší okno nejspíš nebude problém, protože 12 dní před koncem lhůty už je objednáno krásných 50% a to hned ráno (já byl v prvním procentu vy šneci!!!). Horší zpětná sehnatelnost: to je pro mě osobně takové pseudo mínus. Proč pseudo? Je to jednoduché situace je taková, že buď kniha vyjde takhle, nebo nevyjde vůbec, takže i fakt, že později bude k sehnání pravděpodobně hůře a dráž je lepší, než že by kniha nebyla vůbec ;) Já tak chápu edici Na přání jako šanci, ne jako a to cituji: vydírání čtenářů. Tak se připojte a objednávejte!

O knize:
Ve třetí knize série Zámek a klíč se nad Klíčovem začínají stahovat temná mračna a mrtví intrikují proti živým.

Kulišák si na pomoc v pátrání po klíči k černým dveřím povolává armádu stínů, která je odhodlána zlikvidovat každého, kdo se jí postaví do cesty.

Tyler, Kinsey a Bóďa vedou zoufalý boj proti přesile, obklopeni světem, kde se sama noc stává jejich nepřítelem.
PŘEDOBJEDNAT NA COMICS CENTRU!!!

 

 

 

 

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Galerie:

Partneři