Deadpool - Mrtví prezidenti

Comics recenze

Koho zavoláte, když potřebujete zabít někoho, kdo již mrtvý je? Muže to být někdo jiný než někdo, kdo prakticky umřít nemůže? Ne. A právě proto se vrací ukecaný žoldák v ještě lepší formě než posledně. Když se volí nový papež lítá vzduchem bílý kouř, když se sesazují mrtví prezidenti lítá vzduchem směs krve a vnitřností!

- Kde jsou všichni?

- Jsou mrtví, Wade.

- Ale kdo?

- Všichni, Wade.

- Co, i George Washingon?

- Všichni jsou mrtví, Wade.

- A co Truman?

- Všichni jsou mrtví, Wade.

- A co Roosevelt?

- Je mrtvý. Všichni jsou mrtví, Wade.

- Kennedy ale ne, že jo?

- Všichni jsou mrtví, Wade.

- Nixon snad ne?

- Ford, Reagan, ano i Nixon, všichni. Všichni jsou mrtví, Wade!

- Lincoln?

- Je mrtvý, Wade. Všichni jsou mrtví. Všichni jsou už mrtví, Wade!!!

- Počkej. Snažíš se mi říct, že jsou všichni mrtví?

- Kéž bych ho nikdy nenechal uniknout.

Amerika se rozpadá. Je rozpolcena vejpůl a utrpení v ní přibývá více než kdy dříve. Proto je třeba přivést zpět muže za kterých vzkvétala a byla ještě v pořádku. Tak se tedy nekromancer Michael rozhodně využít magie k probuzení mrtvých prezidentů. Kdo by to však řekl, že špatná magie udělá z hodných lidí ty zlé, kteří budou chtít místo záchrany poslat tuto zemi do záhuby. Když se pak snaží situaci zachránit kapitán Amerika, který zabije hrdinu druhé světové války je oheň na střeše a nutné, aby agentka S.H.I.E.L.D.u Prestonová vzala věci pevně do rukou a pokusila se zachránit tento hovňostroj.

V této chvíli přichází na scénu náš “hrdina”, kterému jedinému by byla tak ohavná věc, jako je sprovodění národních hrdinů ze světa, tolerováno. Za nemalý peníz (samozřejmě s obličeji jeho soupeřů na bankovkách) se tedy upíše k tomu tuto nezávidění hodnou situaci vyřešit. Samotné vraždění je protkáno historickými odkazy na jednotlivé prezidenty a je to tak jeden z nejvíce edukativních komiksů co dnes na pultech seženete. Ani tentokrát však není Deadpool na vše sám a tak kromě zmiňované agentky Prestonové přichází na pomoc Benjamin Franklin a připojí se i další hrdina ze stáje Marvel a to samotný největší mág doktor Strange. Ten má v komiksu nemalou roli a obdaří Wadea zbraní, která mu na jeho pouti po amerických dějinách hodně pomůže.

Komiks je oproti předchozí Drákulově výzvě ještě o stupínek vtipnější a za to si asi duo Posen Duggan zaslouží největší pochvalu . Potěšilo i to, že nadále nevybočují z povedeného odkazování na filmy v téměř každé myslitelné scéně (dojde dokonce i na Princess Bride, což obzvláště potěšilo). Zde patří i pochvala překladatelům, že zde opět zasadili pár lokálních vtipů, které dle mého bylo o hodně povedenější a méně násilné než v předchozí knize. Po výtvarné stránce pak Tony Mooreovi asi není moc co vytknout a jen smeknout, že některé větší kresby plné krve a střev oku přímo lahodí.

Celkový velmi dobrý dojem z knihy pak už jen podtrhují přiložené bonusy. Velmi povedené čtení jsou dopisy fanoušku a jejich odpovědi od samotného Deadpoola nebo tvůrčího týmu. Je to taková věc, která by asi nikomu nechyběla, pokud by tam nebyla, ale její přítomností komiks stoupá zase o příčku výše, neboť i po dočtení je stále nad čím se pobavit.

Kreténi,

chlapi, vy jste kreténi a kvůli vám nás všechny vyhoděj.

Matt Fraction

Fractione, já dřív frakce nenáviděl, ale ty jsi jedna z těch lepších. Nicméně radši doufej, že nevyhoděj mě, protože pak bych se šel poflakovat do tvý Fantastický čtyrky.

Drahý Deadpoole,

tvoje máma.

S láskou

Shumphries

Moje máma. Je tak tlustá, že zbytek tvýho dopisu snědla. Tvůj Deadpooliverdrči

A pokud by vám tohle i následný stručný přehled nejvýznamnějších prezidentů a jejich historie v kostce bylo málo tak si zbytek vygooglujte!

KOUPIT V CREWNÍM OBCHODĚ ZA 296 KČ!

 

Deadpool 1: Mrtví prezidenti

scénář: Brian Posehn, Gerry Duggan

kresba: Tony Moore

Vydavatelství: Crew

Rok vydání: 2016

Překlad: Darek Šmíd

Počet stran: 136

Formát: 258 x 167 mm

Provedení: Brož

Autor: Ondřej Šírek Kunden

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Ve stínu Deadpoola

Partneři