Gunsmith Cats

Comics recenze

Že nemáte rádi mangu? Že je manga jen pro děcka? Víte co? Dejte mi chvilku a já se Vás společně s těmahle kočičkama pokusím přesvědčit o opaku! Nebudete litovat!

První se jmenuje Rally Vincent. Devatenáctiletá bruneta, která miluje rychlá auta a střelné zbraně. Především ty zbraně. Dokonce je miluje natolik, že je prodává ve svém obchodě, který se jmenuje Gunsmith Cat.  Ve stejném obchodě také pracuje její pomocnice a výborná kamarádka, sedmnáctiletá Minnie May, ta sice střelné zbraně moc nemusí, ale za to miluje výbušniny a umí s nima ztraceně dobře zacházet, navíc má po ruce, v kalhotkách nebo kdo ví kde, vždy nějaký ten granát.. Mimo práci v obchodě mají ještě takový melouch, který je zároveň jejich koníčkem – lovení odměn! No a o tom to defakto všechno je. Tedy především ze začátku. 

Kniha je ze začátku koncipována do uzavřených příběhů, které na sebe později více či méně odkazují, nebo využívají stejných postav. Takhle si například holky už v první povídce vytvoří celkem solidní a nebezpečnou nemesis a fakt, že je ta osoba nebezpečná i bez nohou a s ustřeleným palcem ( taková specialitka Rally Vincent jak nepřítele zneškodnit a dostat živého) by měl naznačit, že hrdinky nebojují z žádnýma ořezávátkama.

Rád bych Vás jen upozornil, že pokud jste rodič případně vám ještě nebylo patnáct je záhodno se od téhle mangy držet dál. Nejen, že se zde střílí a takové střílení je doprovázeno krví, smrtí a hrozivým násilím! Mimo to má mladší ze dvou protagonistek divokou sexuální minulost, která začala už v jejich třinácti letech a dodnes zvládne dvacet čísel za noc bez většího zadýchání.  

Minnie a Rally mají ovšem na pozici hlavní role dvojici vážných konkurentů. Auta a bouchačky! Často to totiž vypadá, že právě ty hrají první housle. Může za to obrovské nadšení a fanouškovství autora Kenčiho Sonody právě v těchto věcech a rád to ukazuje! Můžete se tedy těšit na detailní rozbor dvou různých verzí Čezety Pětasedmdesátky, detailní popisy různých zbraní na zakázku a samozřejmě to samé i u všech aut které Vás v comicsu čekají. Spousty informací o kubatuře, koňských silách i maximální rychlosti perfektně podtrhují atmosféru devadesátkové akční jízdy.

V anotaci knihy se píše: Ještě než bylo Rychle a zběsile, byly tu Gunsmith Cats. A to přátelé je tvrzení pod které se klidně podepíšu! Zatímco série Rychle a zběsile se k pořádné akci musela propracovat asi zilión dílů, GSC řádí od prvního jako utržené ze řetězu! Adrenalinová akce plná výbuchů, přestřelek a hlášek si nezadá s těmi nejlepšími akčními filmy. Jediný rozdíl jsou hlavní protagonistky, které jsou na rozdíl od akčních nabušenců roztomilé a na rozdíl od takového Vina Diesela nevadí, když sem tam ukážou spodní prádlo nebo i víc ;)

KOUPIT GSC V ARKHAMU!!!

 

Gunsmith Cats 1

/Gunsmith Cats 1/

Sonoda, Keniči

Nakladatel: Crew

Překlad: Anna Křivánková

Obálka: Keniči Sonoda

Rok vydání: 2015

Počet stran: 458

Rozměr: 130 x 185

Provedení­: paperback

 

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Fenomén Útok Titánů

Comics zajímavosti

CRWECON 2015

Partneři