Hellboy and the B.P.R.D. se představuje

Comics recenze

Zní to jako klišé, ale sérii Hellboy a jejího otce Mikea Mignolu opravdu není třeba představovat. 3. prosince vyšel první sešit pětidílné minisérie Hellboy and the B.P.R.D. a někteří nedočkavci jej ihned schroupali. A jaké to je? Skvělé!

O této minisérii jsme se bavili při rozhovoru s Alexem Maleevem, který se postaral o kresbu. Ta je nádherná a k Hellboyovi se hodí. Jasně, není to Mignola, ani to Mignola nemá být. Ale Maleev zvolil strohý styl, který mají fanoušci tohoto pekelníka tak rádi.

Dějově se vracíme do roku 1952 a sledujeme hocha z pekla při své první misi. Společně se čtveřicí agentů B.P.R.D. vyrážejí do brazilské vesnice, kde se podle všeho objevuje pár nadpřirozených příšerek a tamní kněz je vyděšený. Ovšem ještě než pětice vůbec vyrazí, jsme svědky toho, že jeden z členů kope možná za jiný tým. Po příjezdu do Brazílie je čtenáři jasné, že se tu děje ještě něco jiného, než nějaké příšerky. Místní kněz má tajemství a nevraživě kouká na Hellboye. Ten čuje problémy a jako jediný z týmu bdí a sleduje potemnělou vesničku, která je prostě něčím zvláštní.

Atmosféra sešitu nemá chybu, přišlo mi, jako bych četl mix nejstarších Hellboyovských děl a novinek. Sám Hellboy toho moc nenakecá, ale méně je někdy více. Očividně tu bude fungovat spíše jako vedlejší postava, pracující po boku zkušenějších týmových kolegů.

Nedá se říct, že by sešit končil nějakým výraznějším cliffhangerem, ale lepší drobnost, než laciná scéna na efekt. Já se na tuto minisérii hodně těšil a zatím rozhodně hýkám nadšením.

Autor: Ondřej Hartman Walome

Galerie:

Partneři