Hellboy nezklamal ani pojedenácté

Comics recenze

Pomalu jdeme do finále. Dočkali jsme se překladu jedenáctého dílu série Hellboy. Zbývá už jen jeden. Jedenáctka se jmenuje Ďáblova nevěsta a další příběhy a jak již název napovídá, jedná se o sbírku povídek. Mimo Mignoli se na ní podíleli například Richard Corben, Kevin Nowlan nebo Scott Hampton. A stojí to za to.

Mike Mignola napsal scénář k celé knize, ale nakreslil jen jediný příběh (Whitterův odkaz). V něm se Hellboy vydává do opuštěného domu a odhaluje záhadu kolem jednoho nezvěstného profesora matematiky.

Další kreslíři jsou příjemnou možností jak okoštovat Hellboye v různých podobách a stylech. Samozřejmě Mike Mignola nikdy neomrzí, ale když nastoupí Richard Corben, země se zatřese. Nebo spíše peklo. Corben předvádí jedinečný styl šišatých hlav a dmoucích se ženských ňader, který ne každému sedne. Ale k červenému pekelníkovi se hodí na výbornou.  Dostal na starost hned několik povídek, včetně titulní Ďáblovy nevěsty. Celou knihu také otevírá příběhem Hellboy v Mexiku, kde se kluk z pekla stane na chvíli wrestlerem. Poté následuje Dvoprogram zla, který ukrývá působivé rozuzlení a připomíná ta nejklasičtější hororová díla.

Ostudu si neuřízli ani další dva „neMignolové“. Scott Hampton se chopil příběhu Spící mrtví. Ten nás přivádí do mlžné Anglie roku 1966. Hampton zde dostal příležitost nakreslit tajemné prostředí staré usedlosti a pochmurných kobek, detail na Hellboyovu pravačku, nevinné dívky i ohyzdné příšery. 

Největší šílenost si ale užil Kevin Nowlan, který si mohl nakreslit bláznivost, ve které vystupují hybridi krav a lidí a také čistokrevní ufoni. A roboti! Na ty nesmíme zapomenout.

KOUPIT U COMICS CENTRA!!

Ďáblova nevěsta a další příběhy se skládá z tradičních Mignolových vyprávěnek. Nečeká nás nic nového. Máme zde duchy, démony, upíry, rozpadlá stavení, temná zákoutí, Hellboye mlátícího pravačkou a filosofující mrtvoly. Prostě klasika, kterou máme rádi. 

Hellboy 11 - Ďáblova nevěsta a další příběhy
Mike Mignola
Nakladatel: Comics Centrum
Překlad: Jan Kantůrek
Rok vydání: 2016
Počet stran: 208
Rozměr: 176 × 250 mm
Provedení: hardback

Autor: Ondřej Hartman Walome

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Hellboy 3 podruhé

Comics novinky

Ú.P.V.O. 3 - nechme šířit žabí mor!

Partneři