K zbláznění nudný Sebevražedný oddíl

Comics recenze

První kniha byla sice průměrnou, ale svižnou akční jízdou, během které jsme si oťukávali naše znovu(ne)zrozené hrdiny. Sebevražedný oddíl je zpět aby nám ukázal, jak to vypadá když každému kromě Harley jebne v hlavě. Chudák musí být K zbláznění příčetná.

To jsem si zase dal! Nad první knihou jsem sice nehýkal nadšením, ale dokázal jsem ocenit akci i týmovou práci. Ano, týmovou práci. Protože přesně to se od týmu čeká. Tým, tým, tým. Ne, nejsem Denholm Reynolds z IT crowd. Jen chci aby bylo jasno, že týmovou práci v novém Sebevražedném oddílu opravdu nenajdete.

Trochu k ději: Černá sféra s uvězněným Zodem je na tajné základně Sebevražedného oddílu, ale kvůli jejímu zhoubnému vlivu z ní začnou všichni šílet a navzájem se zabíjet. Ale protože Harley Quinn už šílená je, znamená to jedinou - nejnepravděpodobnější - možnost: Černá sféra Harley vyléčila a ta se nyní jako doktorka Quinzelová musí probojovat skrze šílící vězně v Belle reve aby všechny zachránila. No a to je celé. Druhou polovinu knížky pak opět tvoří tajné složky operační skupiny X. V nich blíže poznáme Hack, Crocka, Enchantress a novou Killer frost.

Jak asi chápete, je to nuda. Nuda o to větší, že se do popředí opět tlačí Harley bez ohledu na to, že nás z uzoufání nudí ve své vlastní řadě a ani tady to s ní není lepší. Navíc každý jednotlivý člen Sebevražedného oddílu má potenciál, který se autor z mě neznámého důvodu nesnaží rozvíjet. Tedy až na láskyplnou linku mezi dvěma členy týmu, která byla oproti tomu fádnímu akčnímu balastu vítanou změnou. Je vidět, že stačí přidat malý povahový rys ke každému jednotlivému hrdinovi a začne to fungovat i bez Harlekýny. Takhle jsme nuceni sledovat její nesourodé žvanění a eskapády. A když už ani to nestačí, dorazí naše Deus ex machina a benjamínek týmu jménem Hack, aby na scénu uvedla rebirth v rebirthu. Což je jen dalším hřebíčkem do rakve čtivosti této série. Autor zde naráží na tu největší slabinu komiksových hrdinů - jejich nesmrtelnost. Posledním sešitem je prequel k připravovanému Sebevražednému oddílu vs. Liga spravedlnosti, ale ruku na srdce, po dočtení této knihy mě to nechává zcela chladným.

Kresebně zde vede Džin "nuda" Lee. Mainstremovatější komiks těžko pohledáte. Celek sice vypadá pěkně, ale za oko vás nechytne, natož abyste se pozastavili nad nějakou stránkou. Zajímavěji tak vypadá jen Christian Ward, který zde debutuje s kraťasem o Enchantress.

Co říci závěrem? Vlastně ani nevím. Sebevražedný oddíl AKA Harleyn klub osamělých srdcí je popcornovou zábavou, na kterou se rychle zapomene. Nemáme zde hlášky, vtip ani žádný děj který by stál za řeč. Ostatní postavy jsou v pozadí a abych parafrázoval sám sebe z recenze na první díl: Sebevražedný oddíl je opět komiksem, kde je hvězdou Harley kol které se ostatní hvězdičky točí. Jako by to za to stálo. Ach jo.

KOUPIT NA STRÁNKÁCH COMICS POINTU

Sebevražedný oddíl 2: K zbláznění příčetná

Rob Williams, Jim Lee a kol.

Vydavatelství: BB art

Rok vydání: 7/2018

Překlad: Martn D. Antonín

Formát: 170 x 260 mm

Počet stran: 144

Provedení: Paperback, paperback black edice, hardback s přebalem

 

 

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

(Ne)znovuzrozený Sebevražedný oddíl

Partneři