Lobo a Sedm zbytečných

Comics recenze

Lobo se potlouká vesmírem, škodí a honí si ego. CREW postupně vydává všechny Lobovy příběhy a tentokrát nás potěšila vydáním Sedm zbytečných a další příběhy.  Takže ti, co nemají Sedm zbytečných doma, mohou svou chybu napravit.

Možná to nevíte, ale v USA existují tzv. televizní kazatelé. Jako jsou u nás věštci, tam jsou kazatelé, kteří mají své vlastní církve a přes obrazovku hlásají svou pravdu. Nabádají diváky, že za mírný poplatek se jim dostane požehnání a odpuštění. Praktiky těchto kazatelů jsou snad ještě horší než praktiky těch největších lichvářů, ale vše je legální.

A z toho si utahuje Lobo v příběhu Prima wálky. Stává se také tímto kazatelem a nevybíravým způsobem vyhrožuje svým ovečkám, aby mu cpaly zelené bankovky. 

Poštovní super giga masakr bude českému čtenáři už bližší (taky díky překladu). Kdo by neměl někdy problém s Českou poštou? Lobo si nenchá kálet tímto mezigalaktickým úřadem na hlavu a dává zabrat nejen jednomu konkrétnímu pošťákovi, ale také majitelům restaurace, kterou již několikrát zdemoloval.

Hlavní příběh Sedm zbytečných pojednává o kšeftě, který přesáhne schopnosti i samotného Loba, proto potřebuje dalších šest souputníků. Nebo sedm, pokud počítáte dvouhlavé monstrum za dva. Název dává smysl tak či tak. Když ovšem přijde na scénu osmý, začíná se příběh zamotávat a Lobo dostává soupeře, jakého si zaslouží.

Lobo je příjemná odpočinková četba. Místy to až moc hrotí, překladatel se až moc snaží, aby to všechno bylo děsně cool a s textu se stává kostrbatá, místy těžko čitelná záležitost. Postava Loba není příliš sympatická, je to prostě šmejd z vesmíru, který všechny mlátí a šikanuje. Ale často je to sranda, barvičky střídají barvičky a kdo si chce oddechnout, může sáhnout právě po Sedmi zbytečných.

Lobo: Sedm zbytečných a další příběhy
Alan Grant, Carl Critchlow, Val Semeiks
Vydavatelství: Crew
Překlad: Pavel Dort
Rok vydání: 8/2015
Formát: 168 x 258 mm
Počet stran: 176
Provedení: Paperback

 

Autor: Ondřej Hartman Walome

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Gunsmith Cats

Partneři