Magazín 2000AD číslo 2001

Comics recenze

Superjubilejní číslo magazínu 2000AD obletělo svět, ale čas běží dál a přinesl nám středu. A jak správný fanoušek comicsů ví, středa je den nových comicsů. A nejen, že v Americe nám vylezou tuny nových sešitů, ale i na ostrovech se vylouplo nové číslo magazínu. Třetí tisícovka začíná magazínem s číslem 2001!

 

 

Jak už je zvykem, začíná se Dreddem. Zbrusu nový příběh nás zavede do oblasti Staré Sibiře, daleko za hranice Mega City One. Skupina postav v kápích se blíží na svých sobech k obrovské pevnosti a nám již první záběr na profil postavy napoví, komu že to patří „úsměv“ vykukující zpod kapuce. Ano koutky úst neúprosně míří k zemi v nezaměnitelné grimase. To, že se soudci blíží do opevněného vězení v přestrojení, nevěstí nic dobrého a taky je nic dobrého nečeká. To je úvod do nového Dreddovského příběhu. Příběh Roba Williamse doprovází kresbou dvojice Harisine a Kitson a tým uzavírá naprosto famózním coloringem Dylan Teague.

Další je nám naservírováno pokračování výborné Counterfeit Girl od Milligana o té jsme se ovšem rozepsali minule LINK HÝR, takže si za ní skočte my jdeme dál.

Následuje Flesh – Gorehead. Gorehead je charakter, který není v rámci značky 2000AD nováček, ale s necelými třiceti čísly na účtě není ani kdovíjaký veterán. A kdo že to je? Obrovský tyranousarus s vypáleným číslem 666 na tlamě! První kapitola comicsu je pouze úvodem do delšího příběhu a představuje postavy mimo Goreheada. Tedy alespoň doufejme, že to je pouhý úvod, protože musím říct, že tenhle scénář Patt Mills úplně nezvládl na 100% a čtení je poněkud chaotické a nemusí dávat všude smysl o co vlastně jde. Ovšem scénář je víc než vivážen vizuální stránkou comicsu. Pokud jsem totiž vyzdvihl vizuální stránku Dredda, tak u Goreheada musím zpívat ódy a  vyloženě chrochtat blahem! Černobílá precizní kresba bere dech na každém panelu!

Rozpačité pocity ze scénáře Goreheada ovšem zmizí po přečtení pokračování Rogue Troopera z magazínu číslo 2000. Tam jsme se dočkali jen jakéhosi úvodu, bez kterého se v příběhu The Hunt obejdete, ale určitě doporučuju začít právě předchozím číslem. Pokračování nás více seznamuje s hlavním protagonistou tohoto příběhu, který není žádný andílek a se svým spáleným obličejem bez kůže a víček vlastně ani miss universe. O scénář se postaral Gordon Rennie a rozhodně si získal mojí pozornost.

Číslo pak uzavírá krátký příběh Billa Savage a jeho dvouhlavňovky.

Vypadá to, že 2000AD se rozhodlo udržet vysokou laťku položenou číslem 2000 a pokračuje ve spanilé jízdě, jediné co trochu zamrzí, je absence pokračování Sinistera a Dexteran, na které si musíme ještě chvíli počkat. 

KOUPIT MAGAZÍN 2000AD !!!

 

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Kam dál?

Comics recenze

2000AD Magazín číslo 2000!

Partneři