Ozvěny Sama Fischera

Comics recenze

V roce 2003 vyšla první hra série Splinter Cell. Loni vyšlo již šestý díl s podnázvem Blacklist. Pokud jste si hru pořídili ve sběratelské edici, dostali jste také comics "Echoes", který nedávno vyšel i ve volném prodeji pro obyčejné smrtelníky. Stojí tento marketingový produkt za přečtení?

Na comicsu je sympatických mnoho věcí. Propojuje příběh mezi pátou a šestou hrou. Je dobře nakreslený. Sam Fischer vypadá jako Sam Fischer a ne jako jeho šedivé dvojče z Blacklistu. A děj rychle odsýpá. Částečně tu sledujeme i rovinu se Samovou dcerou a taky Grim, což tomu dodává osobní nádech, kterého jsme byli svědky v Conviction a který naprosto zmizel v Blacklistu. Zbytek děje ale klasická Splinterovka, terorismus, ti špatní, ti hodní a mezitím Sam - což mimochodem není úplně špatně.

To vše hodně vyzdvihuje kresba Marca Laminga (který od letoška kreslí i Punishera), kterému jdou jak akční pasáže, tak dialogy. Panely, kde je Sam v plné polní se všemi svými gadgety ve čtenáři vyvolává chuť si nainstalovat jakýkoli Splinter Cell a zneškodnit pár teroristů.

Echoes však není comics, bez kterého byste nepřežili. Je to příjemný dárek ke sběratelské edice, příjemné čtení, ale to je vše. Rozhodně lepší, než The Last of Us, pokud to máme srovnat s podobným marketingovým konstruktem, ale pořád mi to za nějakých 350,- přijde jako zbytečná koupě. A co si budeme namlouvat, Sam Fischer je cool hlavně v momentě, kdy ho mluví Michael Ironside.

Tom Clancy´s Splinter Cell: Echoes
Nathan Edmondson, Marc Laming
Nakladatel: Dynamite / Ubisoft
Rok vydání: 2013 jako součástí sběratelské edice, 2014 pro běžný prodej
Počet stran: 98
Rozměr: 171 x 260
Provedení: paperback

Autor: Ondřej Hartman Walome

Galerie:

Partneři