Prčou napakovaný potlach? Tak určitě!

Comics recenze

Simpsonovi vedou. Nejoblíbenější seriál všech dob si našel své místo i na stránkách komiksu. U nakladatelství Crew patří pravidelně na vedoucí místa prodejnosti jejich měsíčník Bart Simpson. I já kdysi miloval žlutou rodinku, ale časem jsem si našel jiné zájmy. Komiksovou podobu jsem bral jako součást popkulturní podoby Simpsonů. Prčou napakovaný potlach je tudíž první komiks ze Springfieldu, který jsem četl. A jaké to bylo?

 

Kupodivu dobré! Nebo lepší než jsem čekal. V pořadí již osmnáctá kniha příběhů ze světa kde vládne přespříliš žluté barvy. Prčou napakovaný potlach obsahuje dvanáct kratších či delších příběhů nejen se Simpsonovými, ale také s ostatními postavami, které známe ze seriálu. A to i s mým nejoblíbenějším hrdinou. Již jsem oželel absenci Troye McClura, místo něj je tu ten nejfajnovější terorista, Hank Scorpio, bojující proti Jamesi Bontovi pomocí obrovského cvičeného hranostaje (pan Jizva se s ním moc rád chlubí…)

 

Jo, Simpsonovi v komiksu jsou opravdu ulítlí. A ta chemie, díky které si dokázali připoutat miliony diváků, je v tištěné podobě ještě lepší, protože tvůrci si mohli dovolit zakomponovat do kreseb mnohem víc odkazů, ať už na klasické filmy, nebo na ostatní komiksové hrdiny. Zde jsou to například slavní Z-meni  (Weaselrine vs Bucktooth!). I já jakožto jednatřicetiletý komiksový harcovník jsem se dobře bavil. Tahle kniha je jako dvě epizody, které jste nikdy neviděli a které jsou esencí Simpsonů. Vtipnou, byť za vlasy přitaženou parodií na maloměšťáctví.

 

V podstatě nemám co vytknout. Komiks je tištěný na normálním papíře, což srazilo cenu na hezkých 299 Kč. A nevypadá to vůbec zle. Ze scénáristů pracujících na této knize zmíním snad jen Dixona Chucka, kterému u nás vyšly i příběhy v Predátor omnibus nebo Punisher: War zone. Kreslířů se vystřídalo víc než dost, ale rozdíly samozřejmě nejsou skoro patrné. Mé první seznámení s komiksovými Simpsonovi tedy dopadlo na výbornou. Což znamená, že mám chuť si dokoupit zbytek knih. To abych si našel práci navíc! Ale v jedné věci vás přece jen musím zklamat: V knize se nedozvíte, co to vlastně ten „potlach“ je…

 

KOUPIT ZDE!

Simpsonovi: Prčou napakovaný potlach (Simpsons: Comic jam-packed jamboree)

Kolektiv autorů

Vydavatelství: Crew

Překlad: Petr Putna

Rok vydání: 5/2015

Formát: 165 x 255 mm

Počet stran: 176

 

 

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Anička a strašidlo

Partneři