Bonusový Preacher spíše nudí

Comics recenze

Jessie Custer má čas si na chvíli odfouknout. V knize sebraných speciálů se totiž podíváme jak na minulost týpka jménem Sait of Killers a dvou retardů T. C. a Jodyho, tak i na „origin“ ArseFace.Těžko říct, jestli za to může absence hlavních postav či něco jiného, ale „Ancient History“ není příliš zábavný book.

Příběh o nebeském (nebo pekleném?) zabijákovi nás přivádí do doby divokého západu. Ním se táhne pochybná parta primitivních násilníků, kteří se nezdráhají násilí. Po cestě narazí na osamoceného cizince, který je překvapí svou rychlostí a přesností. Trvá tři sešity, než se tento pistolník dostane do pekla, kde konečně zjistíme, proč se zněj stal tolik obávaný nesmrtelný ostrostřelec. Epizoda v pekle je výborná, zábavná a příběhová, ale zbytek je jen nudná a ukecaná výplň. A osobní tragedie lidského života, kterou má  za sebou Saint of Killers, na čtenáře moc nepůsobí. Jessie si prožil mnohem horší věci.

Potom se podíváme na to, jak snášeli emo fanoušci Kurta Cobaina jeho smrt a do detailu uvidíme, jak přišel syn rasistického šerifa ke svému zohyzdění. Poslední příběh připomíná epizodu z nějakého nudného devadesátkového seriálu. V džungli ztroskotá pilot a sexy blondýny, aby narazili na dva podivíny (T. C. a Jodyho). Stanou se spojenci, aby se postavili bandě žoldáků. Tahle story odsýpá nejvíce, ale bohužel je také nejhloupější. Ennis do jedné knihy narval příliš svých klišé a takhle najednou je to hodně unavující.

RECENZE NA PRVNÍ DÍL ZDE!

Ancient History se bohužel příliš nepovedla. A nezachránila ji ani změna kreslíře. Preacher je hodně ukecaná série, ale tady to už Ennis trochu přehání. A ruku na srdce, celý book je tak trochu zbytečný.

 

Preacher 4: Ancient History (u nás vyšlo jako Preacher 10: Pradávná historie)

Garth Ennis, Carlos Ezquerra

Rok vydání: 1998

Formát: 170 x 260 mm

Počet stran: 224

Provedení: Paperback/Hardback

česky vydal BBart

Autor: Ondřej Hartman Walome

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Preacher - drsnější hledání boha

Partneři