Temná vež - Dlouhá cesta domů

Comics recenze

Dlouhá cesta domů vypráví o cestě, která je dlouhá a nepřekvapivě končí v domově. Co vám však název neřekne je to, že během ní prožijeme plno napínavých přestřelek, navštívíme Konečný svět do kterého nás zavede Maerlynův Grapefruit a představí se nám nový hrdina vzestoupivší z naprostého prosťáčka. Ač se to tedy opravdu nezdá tak budete stránky hltat plnými doušky a na konci cesty si budete přát, aby byla ještě delší a mohli si užít více tohoto skvostného příběhu a vizuálních orgií.

Ano ač se to nezdá, tak opravdu, druhý díl komiksu Temná věž je kratší a svižnější než díl první. Je to tedy podobné jako když se muže ptáte na délku jeho chlouby a realita se rozchází s tvrzení, které vám bylo předloženo. Je to hlavně tím, že spád děje nabral na pomyslných obrátkách a vše se řítí vpřed rychleji než cválající koně našich unikajících hrdinů. Naše "Ka-tet" jsme našli uprostřed pustiny, kde jsme je opustili na konci předchozího dílu. I nadále utíkají před Farnosovými nohsledy, kteří je chtějí vypustit z rovnice mezi dobrem a zlem. Úprk se však komplikuje zmarem a zoufalstvím samotného Rolanda, který zdrcen smrtí jeho milované družky Susan Delgado a provede nerozvážnost, která jej uvězní v temném světe, kde vládne samotný pán zla.

Druhý díl začíná rozdávat karty neúprosně a jeho atraktivita prudce stoupá. Konečně se vymykáme z pouhého vyprávění westernového stylu, ale dostáváme se naplno do nadpřirozených jevů, které ovlivňují děj tak, že společně s úhlavním triem trneme při každém otočení strany z toho co nás opět očekává a jak to všechno dopadne. Právě výprava po Konečném světě, kde vládnou temné síly, společně s Rolandem je něco co tuto sérii povyšuje o úroveň výše. Výtvarné ztvárnění, které vám díky pouhým odstínům rudé a pár mrtvým stromů zaseje zmar a pocit beznaděje do vašich útrob. Jae Lee a Richard Isanove jsou mistři kresby a jejich výtvory opět připomínají nádherné realistické kresby, kde jakákoliv z nich by zasloužila větší formát se zdobených rámem. A právě v této části světa, kam se odebrala Rolandova mysl naplno využívá svého potenciálu. Nejenom kresbou je pak živen čtenářům zážitek, ale i libozvučná slova z pera pana Petera Davida, který se po prvním díle dostal do správného rozpoložení, jako by byla od samotného Stephena Kinga.

Cesta Alain a Cuthberta, kteří mají jako přítěž bezvládné tělo Rolanda se také neobejde bez vypjatých momentů. Ať už jim cestu ztěžuje zastaralá architektura, přírodní síla či sama matka příroda. Jejich pronásledovatelé jsou v tomto nebezpečném světě to poslední čeho by se měli obávat. Ale ani nejhorší z těchto obtíží není nic proti pokusu o osvobození jejich ztraceného přítele. Celé putování je protkáno napínavými momenty s kterými se musí toto společenství vypořádat. Jelikož však jsou věci na které ani sami budoucí Pistonící nestačí, je třeba přizvat na pomoc postavu, které byste v minulém díle nevěřili ani to, že je schopna vyřídit nejjednodušší vzkaz. Jeho pohnutky jsou skvěle vystaveny a jeho výčitky svědomí tak zahýbají dějem natolik, že by ho samotný pán zla nejradši sprovodil ze světa dříve než by mohl provést své první nadechnutí.

Celkový dojem z knihy je po všech stránky ryze kladný a nelze mu moc co vyčítat. Nezbývá pak než netrpělivě očekávat další díl, který pokud se udrží stoupající tendence úrovně komiksu, bude něco co si musíte pořídit hned po jeho vydání.

KOUPIT V CREWNÍM OBCHODĚ ZA 314 KČ!

Temná věž 2: Dlouhá cesta domů

scénář: Stephen King, Peter David

kresba: Jae Lee, Richard Isanove

Vydavatelství: Crew

Rok vydání: 2016

Překlad: Linda Bartošková

Počet stran: 160

Formát: 260 x 172 mm

Provedení: Vázaná s přebalem

Autor: Ondřej Šírek Kunden

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Temná vež - Zrození pistolníka

Partneři