Venom: Propast

Comics recenze

Catesův Venom se u nás hezky zabydlel první knihou plnou fantastické akce a nových odhalení. Jak si po takovém entrée povede pokračování? Z hvězdných výšin je možný pouze pád do Propasti!

"Kdo dlouho hledí do propasti, toho propast pohltí."

Jo jo, klasický Nietzsche. Tento německý filozof a básník vskutku předběhl svou dobu. Kdyby jen Eddie Brock přečetl alespoň jednu jeho knihu, nemusel by nyní čelit pádu do své vlastní, duševní prázdnoty.... A my bychom byly ochuzeni o chytlavé pokračování skvěle rozjetého Venoma!

Konec první knihy vám jistě nemusím připomínat. Přesuňme se nyní tři týdny do budoucnosti. Eddie Brock je připoutaný ve výslechové místnosti, z posledního měsíce si nepamatuje vůbec nic a krom toho ho vyslýchá poněkud extravagantní Reed Richards z jiné dimenze. A to se bavíme o vedlejší zápletce! Tím hlavním tahounem druhé knihy je sám Eddie Brock. A pár kostlivců, které je potřeba vyhrabat ze skříně.

Když píši "sám Eddie Brock", myslím tím, že Venoma necháme stranou: Donny Cates na to jde opět chytře. Zatímco první kniha byla ve znamení Venoma a všeho neznámého kolem mimozemského symbionta, ve dvojce nás čeká tvrdý pád na zem. Je na čase poznat Eddieho zblízka. A strastiplnou cestu, která ho dovedla až k Venomovi. 

Jak správně tušíte, kniha Propast nepojednává o nějaké hrozně hluboké jámě. Propast je o té kouli na noze, které se říká svědomí. O všech špatných rozhodnutích, která jsme kdy učinili a které nás tíží dodnes. Pardon, která Eddie Brock učinil. Pokání je totiž na něm. A odpuštění na jeho otci.

Ano, budeme se nimrat v Eddieho minulosti. Ano, bude se řešit jeho vztah s otcem. Ale nuda? Ta to rozhodně není! Ruku na srdce: Ničit starobylé bohy na Manhattanu je větší zábava, co si budem namlouvat. Nicméně pochopit, proč se Eddie chová tak, jak se zrovna chová (a proč se Venom nechová tak, jak by se chovat měl), není vůbec k zahození. Z Eddieho - nositele Venoma - se stává někdo víc. Je to Eddie, člověk. Celá druhá kniha tak pomůže čtenáři k většímu sepjetí s postavou, kterou byl do té doby zvyklý brát spíš jako nutné zlo před tím, než se na scéně opět zjeví černý symbiont. Donny Cates zde dokazuje, že nemusíte mít na každé straně padesát výbuchů, abyste se dobře bavili. A to i v případě Venoma. Můžu vás ubezpečit, že na nějaký ten výbuch tak dojde. A překvapení? Těch je v komiksu hned několik! 

Druhá venomova kniha pod taktovkou Tonnyho Catese je čistě osobní a niternou záležitostí. Ono na tom symbiotickém vztahu Eddieho a Venoma není vše růžové. Stejně jako v Eddieho minulosti. A navíc: Trocha nimrání se v minulosti nikoho nezabije. Zvláště, když na konci dokážete na Eddieho Brocka nahlížet zcela jinou optikou než doposud. A že to je jen dobře!

KOUPIT KOMIKS VENOM 2: PROPAST PŘÍMO U CRWE

Venom 2: Propast

Donny Cates, Ryan Stegman

Nakladatelství: CREW

Rok vydání: 5/2022

Překlad: Filip Drlík

Formát: 168 x 258 mm

Počet stran: 136

Provedení: Paperback

 

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Venom

Partneři