Výpadek nudy s novou Harley

Comics recenze

Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí. Ou jé. Naštěstí nás po roce navštívila i nová Harley Quinn. A jak jsem byl zklamaný z jejího prvního výstupu, druhá kniha s podtitulem Výpadek dala zapomenout na nudné začátky. A velká superhrdinská jízda může začít!

Harley Quinn: Šílená odměna pro mě byla jednou velkou nudou. Zástupy fanoušků mě sice lákaly k tomu sáhnout po knize znova a pokusit se objevit jádro pudla, ale než jsem se k tomu  dostal, BB art u nás vydal druhou knihu. S ambivalentními pocity jsem jí začal číst. A nestačil se divit! Nová Harley funguje jako svižný a zábavný akční komiks. Díky bohu!

 S tím jásotem to ale nesmíme moc přehánět. Harley skutečně funguje bezvadně, ovšem pouze v porovnání  s první knihou. Výpadek se pořádně rozjede až po sedmdesáti stranách, kdy se na Coney Islandu objeví Supermanova sestřenka a jedna z nejobdařenějších hrdinek komiksového světa ( větší prsa má snad jen Red Monika z Battle chasers), slovutná Power girl. Která trpí amnézií. Harley samozřejmě nenapadne nic jiného, než že můžou vytvořit superhrdinský tým. I stalo se. A čtenáři si můžou užívat divokou jízdu plnou skoků v realitě a obří vesmírné pizzy. A nahé Power girl :) Pětisešitový příběh tvoří hlavní kostru knihy. A právě to mě na druhé Harley bavilo nejvíc. V momentě, kdy máte možnost vidět svět očima věčně zamračené a vážné Power girl, té skutečné superhrdinky, začnou Harleiny excesy působit úplně jinak. Srovnání mezi "S velkou mocí přichází velká zodpovědnost" a "Budeme superhrdinky a bude to prča" je tou stavební chemií, která Harley sedne nejvíc. Nebo lépe; ten kontrast v přístupu k řešení problémů je opravdu vtipný. I když se Harley víceméně veze s Power girl. Amanda Connerová a Jimmy Palmiotti se nebojí i kritiky soudobé společnosti, zejména závislosti na technologiích. I rýpání do fanoušků jim není cizí.

 Zbytek knihy proti Výpadku s Power girl působí trochu slabším dojmem. Sice popkulturních odkazů zde najdeme hodně, zejména první sešit se zaláskovaným fanouškem je jich plný, ale kromě nich nenabízí nic zajímavého. Čtenář je tak postaven před slavnou Cimrmanovskou Frustrační kompozici střídáním prvku očekávání a prvku zklamání. Příběh Futures end s Jokerem na opuštěném ostrově je nudný a zbytečný. Harley si na konci knihy odbyde i svůj Secret origin, byť na její zrození v příběhu Mad Love pánů Diniho a Timma to rozhodně nemá. Speciál z ComicConu je oproti tomu nadprůměrný. I přes to, že nás opět čekají střídající se kreslíři. Ale seznámíme se s hrdinkou dle Harley, její Šavlogirl!

 Scénář obstarali opět Amanda Conner a Jimmy Palmiotti, kreslířem zůstává Chad Hardin, jehož Power girl i Harley si bezpochyby užijete:) Za zmínku stojí, že Amanda Conner si střihla i výtvarnou stránku a to ve speciálu ze San Diega. Harley Quinn: Výpadek je oproti Šílené odměně svěží a skutečně zábavný. Chtělo by to víc superhrdinkých amnézií. Jen tak dál Harley, jen tak dál!

 

KOUPIT ZDE

Harley Quinn 2: Výpadek ( Harley Quinn vol. 2: Power outage, Harley Quinn 9 - 13, Harley Quinn Futures End, Harley Quinn invades Comics-con international San Diego)

Amanda Conner, James J. Palmiotti, Chad Hardin a kol.

Vydavatelství: BB art

Rok vydání: 10/2016

Překlad: Martin D. Antonín

Formát: 170 x 260 mm

Počet stran: 208

Provedení: Paperback, limitovaná edice v hardbacku s černobílým přebalem 52 ks.

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Šíleně nudná Harley

Partneři