Zelený rytíř se blíží

Comics novinky

Artuš v podání série Král, jenž byl a bude, způsobuje patálií více než dost. Jakoby to ale nestačilo, přikvačí na svém oři Zelený rytíř, jež si chce pouze hrát. Nečekejte ale něco tak prostinkého jako "Rytíři, nezlob se!" Náš strašidelný zelený rek totiž preferuje velmi velké a velmi ostré sekery!

Once and Future (O&F) - Král, jenž byl a bude. Úžasný svět. Úžasné spojení mytologie, fantastiky a reality. Ovšem nenechte se mýlit: Zdejší Zásvětí plné legend má do romantikou zatíženého balastu hodně daleko. A ukazuje se to i ve třetí knize právě s podtitulem Zelený rytíř. 

Kireon Gillen se vskutku nebojí rozšiřovat svůj vesmír o další a další postavy - hlavně ty legendární. Příběh sira Gawaina a Zeleného rytíře patří mezi legendy "od kulatého stolu", nicméně je to vedlejší příběh. A to lze vidět i zde. Objeví se Zelený rytíř? Ano. Získají naši hrdinové právo první rány? Ano. Ale je to středobodem třetí knihy? Rozhodně ne. 

Příchod Zeleného rytíře na scénu je čistě způsob, jakým si Gillen pohrává se čtenářem. Poťouchlé pomrkávání ve stylu "snad jste si nemysleli, že Artušem a Merlinem to končí". Nekončí.  Ani zdaleka ne. Ostatně nyní se hraje o čas, o plánování a strategii. A o získání nejvzácnějšího ze všech vzácných artefaktů - jediného a pravého Svatého grálu. 

Cesta k němu je jednoduchá pro toho, kdo ví kde a s kým hledat. Duncan, Rose i babča mají dost práce nejen s "běžnou" agendou lovce monster. Snaží se vysledovat Nimui a nacionalisty, které použila ke vzkříšení Artuše... A aby toho nebylo málo, dýchá jim na krk zcela reálná a dle očekávání zcela suchopárná britská vláda. 

Třetí kniha série O&F nám tak nabízí víc, než jen bláznivého zelenáče s jeho dvoubřitou sekyrou. Je to opět kniha nabitá akcí, která oproti druhému dílu sice sundala nohu z plynu, nicméně se tak stalo čistě proto, že pouhé máchání mečem ještě světovou nadvládu nikomu nepřineslo. Ono je třeba mít po ruce nějakého toho chytrolína, který rozestaví své pěšáky na předem připravené pozice a ve správnou chvíli udeří. Takhle se získává nadvláda! Tím správným evil mistermindem je tak Merlin, který pro úspěšné ovládnutí světa  lidí udělá vskutku cokoliv. 

Opět vás zde čeká ten správný mix akce a vtipu, který na této sérii tolik obdivuji. Opět poodhalíme fungování mezi naší realitou a Zásvětím, přičemž můžu prozradit, že oba světy k sobě neměli tak blízko, jako nyní. A že přestup mezi nimi se nemusí udát čistě pomocí zapálené svíčky...

Zelený rytíř nabízí to nejlepší z obou světů. Krom neustálé snahy být jeden krok před nepřítelem, snažit se odhalit jeho plány a zabránit tak celosvětové katastrofě zde na nás čeká pár nemilých překvapení. S tím největším hádejte kde? Na konci knihy! Tak rychle, rychle, ať už je zde čtvrtá kniha! Bitva o náš svět je na spadnutí!

KOUPIT ZELENÉHO RYTÍŘE PŘÍMO U COMICS CENTRA

Král, jenž byl a bude 3: Zelený rytíř

Kieron Gillen, Dan Mora

Nakladatelství: Comics Centrum

Rok vydání: 5/2022

Překlad: Alexandra Niklíčková

Formát: 158 x 239 mm

Počet stran: 160

Provedení: Hardback s přebalem

 

 

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Kam dál?

Comics novinky

Král, jenž byl a bude. A Béowulf

Comics novinky

Král, jenž byl a bude

Partneři