Nakupování komiksů ze zahraničí

Comics ostatní

Určitě při nákupu komiksů sem tam přemýšlíte nad tím, z jakého zahraničního obchodu je objednat. Budeme se bavit o boocích. Sešitovky jsou trochu jiná liga. Obětoval jsem se a podstoupil experiment – učinil jsem objednávky ve třech různých obchodech a tady je výsledek:

Keep calm and order from UK

Začněme u Amazonu. První věc, kterou je třeba zmínit – je lepší objednávat z britského Amazon.co.uk než z amerického Amazon.com. Amazon má sice sklady po celém světě, ale pokud vám centrála pošle zásilku z USA (což neovlivníte), přijde na český celní úřad, na který buď musíte zajít osobně, nebo si zařídit poslání přes Českou poštu. Sice jsou ceny v dolarech levnější, ale jelikož budete muset platit clo a DPH, nakonec to vyjde nastejno. Doporučuji tedy britský Amazon, který má nabídku téměř totožnou.

Pokud objednáte přímo z Amazonu, čeká vás nejkratší dodací lhůta a balíček dodalo PPL. Což mě překvapilo a je to vlastně docela záhada, ale byl jsem za to rád. 

Ačkoli zásilka obsahovala i oversized edici, nebylo v papírové krabici žádné vypodložení (bublinková folie, papír, nic). Všechny komiksy ovšem dorazily v pořádku, když pomineme menší ohnutí obálky (což muselo být způsobeno už při balení do ochranné folie v tiskárně) a zvlnění paperbacků, za což ale může vlhkost, která se do balíku mohla dostat kdykoli.

Co si budeme povídat, Amazon.co.uk není nejlevnější možností nákupu. Když kliknete na proklik označený níže na obrázku, tak se dostanete do seznamu dalších obchodů, ze kterých můžete zboží objednat. Pozor, ne všechny posílají zásilky mimo UK, takže je třeba, aby ve sloupci Delivery byla věta „Learn more about international shipping“. Nejlevnější obchod, který zasílá do ČR, se jmenuje ARTSnCRAFTS~BOOKS (dříve Keep-the-media a ještě dříve Books_any)

Komiksy přišly zabalené v bublinkové folii a krabici, i přesto jsou trochu otlačené rohy u Punisher omnibusu.

 

Reklamace

Třetí objednávku jsem vytvořil u Bookdepository.com. Ti posílají veškeré zboží bez nároku na poštovné, ale má to dvě nevýhody. Často vysokou cenu komiksu a také fakt, že jeden komiks posílají jako dopis a ne jako balík. Což zaměstnanec České pošty může vyhodnotit jakkoli, a když se vám komiks nevejde do schránky, tak ho může nechat třeba na plotě (jo, stalo se mi to).

Nutno poznamenat, že Bookdepository má často poutavé, i 30% slevy.  Jejich zákaznická podpora také není k zahození. Když vám přijde zásilka poničená či nepřijde vůbec, BD se vám omluví a pošlou novou nebo vrátí peníze. ARTSnCRAFT jsou o poznání pomalejší a méně ochotní. A názory na britský amazon se liší od totálního nadšení po největší zklamání.

 

SHRNUTÍ:

 

Amazon.co.uk

Sweet Tooth Deluxe edice (100% stav) 690,- Kč 

Nailbiter paperback 1 (80% stav – mírné zvlnění) 237,- Kč

Colder paperback 1(80% stav – mírné zvlnění)508,- Kč

Objednáno: 1. 10. 2015 v noci

Obj. dorazila: 8. 10. 2015 (PPL)

Poštovné a balné: 213,- Kč

 

ARTSnCRAFTS~BOOKS (dříve Kee-the-media či Books_any)

Punisher Omnibus (90% stav – otlučené rohy) 1511,- Kč

Hawkeye OHC (100% stav) 481,- Kč

Objednáno: 1. 10. 2015 v noci

Obj. dorazila: 19. 10. 2015

Poštovné a balné: 301,- Kč

 

Bookdepository.com

Harley Quinn – Hot in the city HC (100% stav) 613,-Kč

Objednáno:  2. 10. 2015 odpoledne

Obj. dorazila: 15. 10. 2015

Poštovné a balné: 0,-

Autor: Ondřej Hartman Walome

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Sweet Tooth se poprvé zakousl do tyčinky

Comics recenze

Šíleně nudná Harley

Partneři