Assasins Creed - Běž už domů

Comics recenze

Assasisini jsou považováni za mistry plížení. Jejich schopnost být nepozorován je takřka neuvěřitelná. Tedy do té doby než si necháte píchnout něco do nohy a nepřiznáte si, že je to sledovací čip. Kvůli nevýznamnému vpichu navíc přeskočíte bezpečností sken a zabijete tak pár vašich nejbližší. Dobrej vtip ne? Až na to, že to vtip není. Vítejte v komiksovém světě AC.

Z perexu to může působit, že si z téhle série dělám jenom srandu místo, abych to adekvátně zhodnotil (dost lidí by napsalo zrecenzoval, ale co si budeme povídat tyhle amatérské texty se recenzi neblíží ani na hony) napíšu k tomu tedy pár řádků. Což o to ono by to možná šlo brát vážně, ale to by to musel být váš první komiks a museli byste být zarytí fanoušci série, kteří jsou schopni do krve bránit i ty největší přešlapy v její hlavní herní lince. I to by mohlo být moc, protože herní sérii tady připomíná tak maximálně starý Ezio, kterého tam nejspíš plácli, aby tím aspoň nějak zaujali ty kteří to vydrželi až sem. A to prosím ještě stále nejsme na konci! Ezio by byl skvělý nápad, kdyby  s ním komiks nějakým způsobem pracoval, ale jeho výskyt na pár panelech s jednou radou není nic co by uspokojilo vaši touhu dozvědět se více o té postavě a jejím vývoji. Takže si jen po vzdechnete a jde se s příběhem dál a vyčkáváte na jeho konec, který naštěstí díky pouhým 4 sešitům přichází celkem brzo.

Pokud si říkáte, že nebudete rozumnět ději co na vás vypadne, protože minulé díly byly tak nesrozumitelné, že si sotva vybavíte co v nich bylo, tak žádný strach. Vůbec to totiž nevadí. Pořád jde o to zničit templářský řád, který chce lepší Česko, ehm teda svět. Máme tu své tři hlavní hrdiny, které si ještě jakžtakž pamatujeme, hromadu nových postav, které si pamatovat nechceme a pak pár týpků z minulosti, kteří asi někoho zabili. To se vám ale nedaří vybavit ani když jste to četli několikrát. Charlotta (díky Bohu, že si pamatuji aspoň jedno jméno, asi kvůli Sexu ve městě) se vyklubává ze skořápky a stává se velkým vůdcem. Sjednotí lidi, kteří ač bojují proti tomu samému zlu, tak se asi kvůli vztahům nemusí. A až teď když jsou na pokraji zničení tak je musí dát dohromady teprve takhle punkerka. A vyjednávání je ta jediná věc co ji v téhle knize jde, pak už všechno jen sere. Dokonce se málem nechá zabít v simulaci, protože ji dělá strašný problém odhalit falešnou vzpomínku, když má umřít někdo, kdo žil minimálně o rok déle a ona to ví, protože tam byla.

Celé je to v duchu Matrixu, kdy naše hrdinka je ta vyvolená co má najít nějakou vyšší moc nebo co a tím ukončit válku mezi lidmi a lidmi. Naneštěstí druhá strana hledá variaci na Agenta Smithe, která všechnu tu snahu pošle k šípku svou silou Fénixe. Mimochodem věděli jste, že v Matrixu je vyvolený právě agent Smith! Pardon, ale musel sem vám udělat pořádný mindblow, aby vám nepraskla hlava při pohledu na kresbu. Rvačky tu vypadají jako v béčkových filmech, kde vidíte jak herec uhýbá ráně dřív než se k němu přiblíží noha. A celá ta dynamika, která by v tomhle komiksu měla být na prvním místě jako by se vydala radši na procházku po Animusu.

V konečném důsledku to celé působí tak nesourodě, že už nad tím, že Animus je jen takové 3D kino, mávnete rukou a i nelogičnost postav vám je šumák. Přeci jen to konečně vypadá, že jejich hloupost jim přivodí smrt, kterou nevidí ani všemocné orlí oko naší hlavní hrdinky. Doufejme tedy, že nás co nejdříve čeká konec téhle herní lahůdky a budeme se moci zase vrhnout raději třeba na Zaklínače, který je aspoň zajímavý i pro lidi co myš naposled chytali do pastičky.

Tento text není vyjádřením celé redakce, ale pouze autora, jehož vztah k této sérii mohl způsobit, že opomenul ty dobré věci, které se v ní dějí. Pokud jste nějaké našli prosím napište nám a text bude doplněn.

KOUPIT V CREWNÍM OBCHODĚ ZA 296 KČ!

Assassins Creed: Návrat domů

scénář: Anthony Del Col, Conor McCreery

kresba: Neil Edwards

Vydavatelství: Crew

Rok vydání: 2017

Překlad: Martin D. Antonín

Počet stran: 128

Formát: 168 x 258 mm

Provedení: Brož

Autor: Ondřej Šírek Kunden

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Assassin’s Creed - Zapadající slunce

Comics recenze

Assassin’s Creed - Zkouška ohněm

Partneři