Harley k sežrání

Comics recenze

Do třetice všeho dobrého i chutného! Harley si na svá alabastrová bedra naložila víc než je zdrávo. Únosy bezdomovců, Harley Sinn i nejzarytější batmanovská fanynka z budoucnosti. Faktem ale zůstává, že se špetkou hororu a spoustou krve to naší hrdince náramě sluší!

Good news, everyone! Pokud ve vás pohled na třetí rybízovou Harley budí svírání žaludku a panické vřeštění šedých buňek mozkových, můžete si s klidem oddechnout. Není to tak blboidní jako v předchozích knihách! Jupí!

A to i přes to, že hned na začátku nás přivítají obří mravenci pějící "Ómmmm" na kuklu s vážně zlým Zorcromem, který - jako každý správný záporák - má v úmyslu podmanit si matičku Zemi a zotročit lidstvo. A to vše i přesto, že o lidstvu neví ani fň a je třeba ho zasvětit do civilizačního mumraje jedenadvacátéhostoletí. Kdo se na to hodí lépe než Harley?

Jak už jsem říkal dříve, Harleiny silné stránky vyniknou pouze když k nim přídáte kontrast. Stejný recept jako kdysi s Power girl, pouze nyní to je Zorcrom s jeho "Pomalu vás stáhnu z kůže", kterému Harley ukazuje nejkrásnější výdobytky moderního světa (hotdogy a rande s Power girl). Oproti tomu, co jsme až doposud museli s Harley prožít, se jedná o vtipné osvěžení, kdy mě dialogy bavili víc než akce samotná. Tohle od Harley očekávám!

Samozřejmě se matadorská autorská dvojice nespoléhá pouze na Zorcroma a dále rozvíjí linky předestřené v druhé knize. K nim přidá i dvě nové, které mě zatím nechávájí na rozpacích. Druhou nejdůležitější součástí je rozuzlení starostovi nulové tolerance k bezdomovcům, což známe z předchozí knihy. Na to není lepší recept než pozvat si do města partu kanibalů. Tady platí přesný opak toho, co Harley předváděla u Zorcroma. Konec hlášek, je čas na akci. A konečně jsem se dočkal toho, o co jsem žadonil od začátku. Harley utrženou ze řetězu! Příběh Červené maso má prvky černého humoru i hororu a z Harley se zde stává skutečná drsňačka. 

Poslední příběh s návštěvou z budoucnosti mi nesedl. Je to trochu zmatené, trochu šité horkou jehlou a bohužel zase naivní až hanba. Doufám, že jde pouze o prequel k větší a drsnější roli Devani Kage v komiksu. Kresebně ani příběhově se nejedná o žádnou lásku na první pohled, ale nechme se překvapit, s jakou Harley se budeme v budoucnu potýkat.

Harley Quinn 3: Červené maso je zatím tou nejlepší Harley, jakou můžete v rybízu dostat. Sice se jedná o průměrné čtení, ale v případě samostatné série Harley Quinn je i průměr znatelným zlepšením. Teď se jen modlím, aby jí to vydrželo. Nebo na ní zase pošlu kanibaly!

KOUPIT NA STRÁNKÁCH COMICS POINTU

Harley Quinn rebirth 3: Červené maso

Amanda Connerová, Jimmy Palmiotti a kol.

Vydavatelství: BB art

Rok vydání: 11/2018

Překlad: Martin D. Antonín

Formát: 170 x 260 mm

Počet stran: 144

Provedení: Paperback, paperback black edice, hardback s přebalem

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Joker miluje Harley

Comics recenze

Staronová Harley

Partneři