Naruto 25

Comics recenze

A je to tady !! Další svazek čtvrté nejprodávanější mangy dorazil díky vydavatelství Crew do Čech.  

(One Piece - 320 milionů, Golgo 13 - 280 milionů, Dragon Ball - 230 milionů, Naruto - 220 milionů)

Tentokrát si pro nás Masaši Kišimoto připravil bonbónek plněnej rezavýma hřebíkama. Čeká nás dějová odbočka od hlavní linie do minulosti (tzv. flashback). Protože život nejsou jen růžové podkolenky a čelenky s kočičíma ouškama, vydáme se do temných hlubin Sasukeho duše. 

Každá příčina má svůj následek a tak nás čeká odhalení kým Sasuke byl než se stal kým je (uff). Scénář se zabývá hledáním příčiny, která ho žene do náruče ďábelského Oročimarua, který slibuje naplnit Sasukeho nutkavou touhu po síle a moci.

Pokud Vás posledních pár akčních dílů krapet kolébalo svou průhledností (dobří vyhrávali bez větších ztrát),Tentokrát změní vyprávění styl a na povrch vystoupí temná část příběhu o což se postará zejména Sasukeho bratr Itači. 

Svazek Bratři bych rozhodně doporučil předložit každému, kdo si myslí, že Naruto je pro malé děti. Sasukeho retrospektivní příběh nejen demonstruje komplexnost narutovské mangy, ale také styl japonského vyprávění. Na jedné straně můžeme vidět vtipy s prdíky či flirtovní a sexuální narážky, na straně druhé pak až hororové příběhy s mnohdy drastickými konci.

Vazba, kvalita sešitu atd.  to vše zůstalo beze změn, kniha tak zapadne přesně do řady. Drobnůstka, která možná sběratele potěší: Sasukeho temný příběh je vyveden na černém podkladu, stránky nemají bílý ale černý okraj. 

 

Jestli přemýšlíte čím si udělat radost po vánocích pak fandové Naruta mají vystaráno. A vy, kteří stále nad Narutem z jakéhokoliv důvodu ohrnujete nos, byste si v tom už měli taky udělat jasno a začít shánět všech dosud vyšlých 25 dílů.

 

KOUPIT NARUTA  ZA 170KČ!!

KOMPLETNÍ NARUTO NABÍDKA OD CRWE!!!

 

Autor: Jan Gončarov Goncis

Kam dál?

Comics recenze

Naruto, díl 24 V úzkých!!

Comics recenze

Bleach 18

Partneři