Bleach 18

Comics recenze

Osumnáctá kniha Mangy Bleach končila dost neoptimisticky, Rukia byla dovedena na popravčí kopec. S neuvěřitelným uvolněním duševního tlaku začalo odpečetění obřího popravčího kopí Dvojí Muka a Ičigo stále nikde.

 

 

Tváří v tvář smrti v podobě Dvojích muk se Rukiakonečně dobrala klidu a smíření s tím co jí čeká. Což nebylo nic jednoduchého, protože pravá podoba popravčí zbraně je značně děsivá. Ovšem pravý hrdina se objeví na poslední chvíli! Konečně se vrací Ičigo! Zbývají mu dva úkoly: zachránit Rukiu a porazit jejího bratra, jednoho z nejděsivějších a nejsilnějších kapitánů, v duelu. Na ten si ovšem budeme ještě chvíli muset počkat! Společenství duší se totiž rozdělilo na dvě poloviny! Jedna se postaví na starnu Ičiga a druhá proti němu. Před hlavním soubojem nám tedy odstartují další dva, které všechny dosavadní bitvy strčí s přehledem do kapsy!

Džúširo Ukitake & Šunsui Kjóraku Vs. Genrjúsai Šingekuni Jamamoto 

Džúširo Ukitakre je nenápadný mladý kapitán třinácté jednotky dvorní stráže. Bývá často nemocný, ale je ke všem milý adobrosrdečný. Proto a také pro fakt, že je výborný bojovník si získal oblibu i respekt u ostatních kapitánů. Šunsui, kapitán osmé jednotky, se od Džúšira liší skoro ve všem. Je to lehkomyslný lenoch, který se obléká do dámského kimona. V jednou jsou si ale velmi podobní a to v bojových schopnostech. A také v tom, že v započaném konfliktu se rozhodnou postavit na stranu vetřelců, tedy Ičiga! Jejich postoj vyjádří naprosto jasným aktem a za ten se je rozhodne potrestat Genrjúsai Šingekuni Jamamoto! Sám kapitán první jednotky dvorní stráže, který je zároveň velícím důstojníkem všech třinácit jednotek! Starý muž, který když odhalí svou sílu, slabší šinigami hroutí k ze mi v bezvědomí. Připravuje se ultimátní střet ve kterém budou tři prvotřídní bojovníci a pět smrtících ostří!

Soi Fon Vs. Jorúiči Šihóin

Soi Fon, kapitánka druhé jednotky, která je známější jako tretná jednotka, zůstává věrná Společenstvu duší a vydává se tedy získat zpět Rukiu. Její pronásledování je ovšem zastaveno náhlým útokem, kerý nemá na svědomí nikdo jiný než Jorúiči. Během krátké úvodní výměny pěstí zjistíme, že mezi ženami vládne nesmiřitelná rivalita už po velmi dlouhou dobu. Není se čemu divit, vždyť Jorúiči kdysi zastávala nynější kapitánský post Soi Fon! Bitva dvou vražedkyň na život a na smrt začíná!

The Deathberry Returns je velice svižným a akčním dílem manga série Bleach a t i přes fakt, že jde vlastně jen o úvodní číslo tří ultimátních soubojů, jejichž výsledek je velmi nejasný. Být vámi nenechal bych se zmsát tím, jestli je náhodou někdo hlavní hrdina série, nebo je n jeho straně. Zda někdo vypadá silnější než ten druhý, protože už minulé díly série Vás mohli naučit, že v téhle akční jízdě se misky vah mění hodně rychle!

Pokud jste tedy příznivci této mangy, čtěte a těšte se již brzy totiž přijde díl 19 !!!

KOUPIT V ARKHAMU!

Bleach #18: The Deathberry Returns

scénář Kubo, Tite

kresba Kubo, Tite

lettering Suská, Makiko

překlad Křivánková, Anna

Vydal: Crew 

Rok a měsíc vydání: 2015/8 

Vydání: 1.

Vazba: paperback

Format: 115 x 175 mm

Počet stran: 208

Tisk: černobílý

Název originálu: Bleach 18: The Deathberry Returns

Cena v době vydání: 189 Kč

 

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Naruto 23: Potíže

Comics recenze

Bleach 17

Comics recenze

Útok titánů 4

Partneři