Útok titánů 10

Comics recenze

Útok titánů s pořadovým číslem 10 je již nějakou dobu na pultech knihkupectví a já jsem konečně našel chvíli, abych se do něj začetl. A co nám Crew přichystala tentokrát? Opuštěnou vež, pár přeživších bez vybavení a hladové titány. Spoustu hladových titánů.

Na konci devátého dílu jsme zanechali skupinku průzkumníků ve zřícenině hradu Udgard nedaleko zdi Rose. Což by nebylo tak dramatické, kdyby naši hrdinové neměli žádné vybavení a kolem hradu se nezačali srocovat titáni. Naštěstí nepatří Hadžime Isajama mezi autory, kteří své čtenáře napínají dějovými odbočkami zabírajícími celou knihu. Takže se hezky rychle vracíme na místo činu a sledujeme skupinku bojující o přežití...

 A je věru nač koukat. Děj je freneticky našlapaný, až ke konci čtenáři dojde, že se vlastně nic zásadního nedozvěděl.  Toho si byl vědom i sám autor, proto nám na konci přichystal malé překvapení. Desátá kniha je tak jednou z prvních, kde začínáte tušit, že - slovy Hamleta - "Je cosi shnilého v království Dánském!". Tento díl tak berte i přes svou akčnost jako oddychový, kdy se můžete kochat pohledem na titány a jejich nenasytné tlamy. Ale i tak se nemůžu ubránit pocitu zklamání. Možná je to absencí společenské kritiky, možná je to patosem přátelských rozmluv, kterými chce Hadžime Isajama více stmelit čtenáře s hlavními hrdiny. V této knize se mi to jevilo zbytečně šroubované, byť pro sepětí s dalším dějem je to potřeba. Po dočtení mi na mysl vytanula otázka, zda se v okolí Erena Yeagera nachází vůbec někdo normální.

 Ale abych nebyl jen škarohlíd; Útok titánů 10 je akční, rychlý a čte se jedním dechem. I přes to, že konec dává tušit obsah jedenácté knihy  (což nebude nic jiného než velká titání mlátička), těším se na pokračování. Když bude tak akční a gradující jako tento díl, rozhodně se nebudu zlobit.

  Zajímavosti:

Napadlo vás někdy, jak by se s titány vypořádali superhrdinové? Nejste jediní. C.B. Cebulski je autor, který pracoval pro Marvel. Známý je díky tzv. Marvel Mangaverse, kde klasické hrdiny ze stáje marvelu převáděl do manga podoby. A jelikož je to velký milovník mangy, vznikl díky němu kraťas s názvem Attack on Avengers. Celý osmistránkový crossover je k přečtení na internetu a o žádné veledílo se nejedná. Hlavním cílem bylo nakreslit k sobě titány např. se Spider-manem nebo Hulkem. Své cameo si zde stihnou odbýt i Strážci galaxie :) Zajímavostí také je, že bubliny s textem za sebou jdou zprava doleva. tedy v pořadí, v jakém jsme zvyklí číst mangu.

 

KOUPIT NA STRÁNKÁCH CRWE

Útok titánů 10 ( Shingeki no kyojin vol. 10)

Hadžime Isajama

Nakladatelství: Crew

Překlad: Anna Křivánková

Formát: 110 x 175 mm

Počet stran: 200

Provedení: Paperback

 

 

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Útok titánů 8

Comics recenze

Útok titánů 9

Partneři