Útok titánů 8

Comics recenze

Čtenář Útoku titánů si na konci sedmé knihy mohl oddechnout. Sice to neskončilo tak jak jsme čekali, nicméně jedna dějová linka táhnoucí se přes několik knih se uzavřela. Hadžime Isajama nás ale nenechá odpočívat dlouho a v nejnovějším díle nám připraví pár opravdu nečekaných překvapení.

Všichni víme, jak dopadl lov na inteligentní titánku. Vy, kdož to nevíte, o hodně přicházíte. Napovím tedy, že ne vše se vyvíjelo dle představ vrchního velitele Průzkumníků Erwina Smitha. K tomu jsme přišli o pár vedlejších postav, které titánka svým řáděním zabila. Což u této manga série není nic neobvyklého, úmrtnost je zde opravdu vysoká.

 

Co zřejmě netušíte je fakt, kterým se bude ubírat nová - osmá - kniha. Po nezdaru velké průzkumnické akce se musí Erwin zodpovídat přímo nejvyššímu velení a Eren Yeager se dostal do spárů Vojenské policie a čeká ho soud, jenž má rozhodnout o jeho dalším osudu. Ten nevypadá zrovna růžově, protože na Erena s největší pravděpodobností čeká popravčí četa, popř. mučení, popravčí četa a pitva. Jeho schopnost proměnit se v titána je sice chvályhodná, ale zároveň velmi nebezpečná. Naštěstí má Eren kolem sebe pravé přátele, kteří se rozhodnou pomoci mu s plánem, jež má minimální šanci na úspěch. Pokud jim k němu nepřizvou někoho z Vojenské policie...

 

Hadžime Isajama nás zavede z rozlehlých lesů zpět do městské aglomerace, kde nám toho naservíruje opravdu dost. Líbí se mi ten kontrast mezi lesem ( přírodou), kde člověk bojuje o holé přežití a městem ( civilizací), kde se jedinec ztrácí v síti intrik, lží a podvodů. V okrese Stohes na východní straně nejvnitřnější zdi Sina potkáváme naše přátele a jednu starou známou - Annie Leonhart, která se dala k Vojenské policii. A zatímco většinu ostatních nováčků lákala možnost být daleko od nebezpečí ze strany titánů, Annie zůstává již od první knihy trochu málomluvnou samotářkou. Na druhou stranu jsou kadeti nuceni sledovat zkorumpovanost a dekadenci vojáků u královského dvora, stejně jako bující černý trh a lid věčně zavírající oči před tímto problémem. Čtenáři tak brzy zůstává v ústech trpká pachuť z chování ve městě, kde vše řídí naditost měšce s penězi. Ono znechucení po celou dobu jen roste. A je to tak schválně, autor záměrně ubírá na akčnosti a spíše opět staví příběh. A je to k vzteku!

 

Abyste předchozí větu špatně nepochopili: Příběhová linie Útoku titánů je k vzteku z  toho důvodu, že nám autor předkládá nové a nové záhady, u  kterých marně čekáme na vysvětlení. Takto se podíváme např. na tajemství obřích zdí. Jak je u titánů zvykem, končí každá kniha v tom nejlepším a nám nezbývá nic jiného než čekat na říjen, kdy vyjde devátý svazek. Ale že by nabídl nějaké vysvětlení? O tom pochybuji. Jen ať si čtenář trápí hlavu stejně jako jeho hrdinové! :)

 

KOUPIT ZDE

Útok titánů 8 ( Shingeki no kyojin vol. 8)

Hadžime Isajama

Vydavatelství: Crew

Rok vydání: 7/2016

Překlad: Anna Křivánková

Formát: 110 x 175 mm

Počet stran: 196

Provedení: Paperback

 

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Útok titánů 7

Comics recenze

Útok titánů 6

Comics recenze

Útok titánů 5

Comics recenze

Útok titánů 4

Comics recenze

Fenomén Útok Titánů

Partneři