Útok titánů 5

Comics recenze

Pro dobrotu na žebrotu. Eren v převtělení za titána sce zacpal díru v probořené zdi, ale jako hrozba se ocitnul před vojenským soudem. Zdecimované paranoidní zbytky lidstva totiž nechtějí mít mez sebou stvůru schopnou proměny v lidožravého obra. To nevypadá na nadějné vyhlídky.

Eren Yeager je fenomén. Jako jediný z lidí se dokáže proměnit v titána obdařeného inteligencí a využívajícího tak jejich veikost a sílu pro dobro lidstva. I když jak je známo, lidstvo se bojí toho, čemu nerozumí. A tak je po událostecch popsaných ve třetí knize ustanoven vojenský soud, a Erena čeká chmurná budoucnost: být mučen, zabit a pitván, nebo být pouze zabit. Pokud se vrchnímu veliteli oddílu průzkumníků nepodaří soudní tribunál přesvědčit o tom, že Erenovy síly je třeba využít a ne ji odvrhnout.

 

Jelikož je Eren hlavní postavou, jistě se dovtípíte, jak soud dopadnul. V páté knize ale sledujeme i osudy kadetů 104. vojenského výcviku, mezi něž Eren patřil. Ačkoli to v předchozím díle vypadalo, že ti nejzdatnější si najdou teplé a bezpečné místečko ve vnitřní zóně jako členové Vojenské policie, rozhodnutí za který tým nakonec budou kopat je čeká v této knize. A že by nás již čekalo odhalení záhady zamčeného pokoje v Erenově domě?

Krom toho je pátý díl více než kdy jindy zaměřen titánsky. Podaří se nám poodhalit roušku jejich tajemství (jen abysme si položili ještě víc otázek čekajících na zodpovězení) a i na krutopřísné souboje a požírání lidí dojde. A nebyl by to Hadžime Isajama, aby závěr nebyl jaksepatří dramatický, nechávající čtenáře v napětí z očekávání věcí budoucích. Navíc se ukazuje, že ani život pod ochranou mocných hradeb není žádný med - to hlavně díky zkorumpovaným klikám soupeřících mezi sebou o nadvládu. Autor nám vše servíruje po drůbkách a jen tak mimochodem, díky čemuž si celá série udržuje velmi vysokou laťku a právem se stala kultem.

Zajímavosti - Zeď

Na první pohled s může zdát, že poslední výspa lidské civilizace je jedno město oddělené třemi zdmi, pojďmě si tedy trochu přiblížit v jakých prostorách a rozlohách se v této vynikající manze pohybujeme.

Zdi jsou tři Zeď Maria ( vnější zeď), Rose (prostřední) a zeď Sina, která chrání střed království.

Každá ze zdí je vysoká 50 metrů a vzdálenosti mezi jednotlivými zdmi jsou 100 a 130 Kilometrů. S tím, že Poloměr vnitřní části je 250 Kilmoterů. Celková plocha uvnitř zdí by tak měla být zhruba 723 823 Kilometrů čtverečních! A to přátelé je více než dvojnásobek rozlohy celého dnešního Německa! 

 

KOUPIT ZDE

Útok titánů 5 (Shingeki no Kyojin vol. 5)

Hadžime Isajama

Vydavatelství: Crew

Rok vydání: 10/2015

Překlad: Anna Křivánková

Formát: 110 x 175 mm

Počet stran: 196

Provedení: Paperback

 

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Útok titánů 4

Comics recenze

Fenomén Útok Titánů

Partneři