Útok titánů 4

Comics recenze

Útok titánů ve třetí knize nabral pořádné obrátky. Ukázalo se že Eren Jaeger je nějakým způsobem modifikovaný vlastním otcem aby se při ohrožení proměnil v titána, který je silnější a rychlejší než běžní titáni. Toho se rozhodli lidé využít a Eren se měl projevit v bojové misi aby zapečetil díru ve Zdi.

                Eren se ovšem jako titán přestal ovládat a vysloužil so takřka fatální zranění, uvězněn ve světě uvnitř vlastní hlavy se snaží získat sebekontrolu a to se mu nakonec i podaří. Nutno říct, že s notnou pomocí jeho přítele Armina, který tak opět ukázal, že není úplné budižkničemu. Jakmile je Eren v Rámci možností zase sám sebou, tak zvedne obří skálu a ucpe díru ve zdi. Všichni slaví v euforii. Po nekonečném čekání se dočkali. Lidstvo zaznamenal o své prví vítězství nad titány! Ale o tom tahle kniha není, kdepak. Čtvrtý book útoku titánů se totiž vrací do minulosti až tam, kde to první vítězství začalo. Vrací se do výcvikového tábora v den kdy do něj nastoupili Armin, Eren a Mikasa.

                 Tréninkový tábor nám přináší náhled na spousty hrdinů, které již známe z chronologicky pozdějšího děje. Nyní sestáváme svědkem jejich příběhů a motivací, které je vedli k tomu, že se přidali k armádě. Díky příběhu v táboře se dozvídáme také více o rozdělení lidské armády na tři základní jednotky.

První z nich a nejpočetnější jsou klasičtí vojáci, kteří slouží na vnějším a středním kruhu zdi, jejich hlavními povinnostmi jsou hlídání hradeb, jejich údržba a takové to nám známe pomáhat a chránit.   

Druhá jednotka je pak cílem většiny uchazečů – Vojenská policie. Vojenská policie by měla být elitou mezi elitami a slouží pouze ve vnitřním kruhu hradeb, bohužel se ovšem tyto jednotky svou přítomností v okolí zjevných i tajných vládců města stali zkorumpovanou bandou parchantů, ale to trochu předbíháme.  Do Vojenské policie se má právo dostat jen několik málo nejlepších rekrutů z každého turnusu.

Poslední je pak jednotka Průzkumníků. Jednotka, která aktivně vyhledává titány, likviduje je a má také největší úmrtnost ze všech. Což dá rozum. Jen málokterý rekrut se chce do této jednotky přidat, ale právě řady průzkumníků jsou cílem hlavního hrdiny Erena Jaegera, který vidí vyhubení titánů jako svůj cíl a životní poslání.

Čtvrtá kniha u nás vlastně vytváří něco co je v této manga sérii hodně dvojsečný meč a to je vztah k postavám a to i jiným než vedlejším. Vzhledem k počtu mrtvých v každém díle Vám musí být jasné, že nacházet oblíbence ve vedlejších postavách nemusí být příliš dobré, pokud jste cíťa. A to dokazuje přesun časové linie zpět do „současnosti“ kdy se dostáváme do města po tom, co Eren zapečetil zeď. Scény z bojiště napůl snědených torz, hromad čehosi co bývalo lidmi, ale titáni to vyzvraceli na ulici  předtím, než se vrhli po dalších obětech. Násilím ukončené lásky, přátelství zadupaná doslova do země a nálada vojáků, ve které byste naději a ideály hledali opravdu těžko.

 Čtvrtý book tak zdatně pokračuje v masakru, který je doplněn výživným. Zábavným a zajímavým příběhem, který klasicky japonsky otevřeným koncem slibuje mnoho do dalších dílů. 

Koupit v Arkhamu!!!

Útok titánů #04 ( Shingeki no Kyojin, vol.4)

Scénář a kresba: Hadžime Isajama

Vydavatelství: Crew

Rok vydání: 2015

Překlad: Anna Křivánková

Provedení: Paperback

Počet stran: 236

Formát: 130 x 180 mm

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Kam dál?

Comics recenze

Gantz 8

Comics recenze

Fenomén Útok Titánů

Comics recenze

Bleach 17

Partneři