Útok titánů 6

Comics recenze

Titánů není nikdy dost. A ještě víc je jich v těsné blízkosti poslední výspy civilizace. Velká výprava vedoucí za Zeď je již hodinu po vstupu na titánské území decimována a požírána. Nepřítel je ale zcela neočekávaný ženský Titán. A má spadeho na Erena!

Proč je ženský Titán tak zvláštní? Že by pohlavím? Malé vysvětlení najdete níže, v popisu Titánů. Ženský Titán, který se snaží dostat k hlavnímu voji, kde cestuje i Eren, je jedinečný. Pardon, jedinečná. Je inteligentní. A je to vůdce. Následuje jí spousta známých Titánů, které požírají lidskou chamraď. Naše Titánka ale o potravu nestojí. Zajímá jí Eren Yeager. A určitě to není pro jeho krásné oči.

Jak správně tušíte, nečekaný zájem ze strany opačného pohlaví je dán Erenovou schopností změnit se v Titána. Přesněji řečeno, v mužského Titána. Jaké jsou ale záměry nepřátelské obryně, to nám neobjasní ani šestá kniha úspěšné manga série Útok Titánů. Po celou dobu sledujeme postup Titánky směrem k Erenovi. A jestli se jí ho podaří lapit, to se dozvíte až na posledních několika stranách.

 

Šestá kniha se od předchozích trochu liší. Za prvé, jedná se o nepřetržitou akci. Od začátku naháníte Titánku a v roli členů Průzkumnické jednotky se jí snažíte zastavit, popř. zneškodnit. Celek je tak neuvěřitelně dynamický a čte se doslova jedním dechem. Tou základní myšlenkou této knihy je představa inteligentního obra. A co by takový patnáctimetrový chytrák dělal s dotěrným hmyzem, který se ho snaží zabít. Znáte Gulliverovy cesty? Pokud jste si - stejně jako já - často kladli otázku, jak by to vypadalo, kdyby Gullivera během svazování Liliputánci popadl amok, zde naleznete odpověď. Stejně jako v předchozích dílech, ani tady se s námi autor Hadžime Isajama nemazlí. Představí nám spoustu postav, jejichž hrdinné odhodlání můžeme jen obdivovat. Sám jsem se neubránil tomu, abych jim nefandil ve snaze zastavit Titánku. Většinou to sice dopadlo tak, jak předpokládáte. Průzkumník končí zašlápnutý nebo odkopnutý do stratosféry. Ale takový je život jestliže musíte čelit útoku Titánů.

 

Pokud doufáte, že některé z nejasností a tajemství, předestřených dříve, dojde v šesté knize vysvětlení, musím vás zklamat. Spíše vás připravím na to, že otazníků bude ještě přibývat. Ale sedmá kniha slibuje zajímavé čtení. Už aby tu byla!

 

Zajímavosti - Titáni

Titáni jsou humanoidní bytosti, o kterých se toho moc neví. Informace jsou kusé. S jistotou lze říci pouze jediné - milují lidské maso. Ale otázek se kolem nich vznáší víc. Titáni jsou bezpohlavní, způsob jejich rozmnožování je neznámý. Titáni nemají trávicí ústrojí. Proč žerou lidi je otázkou. Když už mají plný žaludek, vyzvrátí jeho obsah a hledají další oběti. Titáni jsou hloupí, jednají na základě instinktů ( mě osobně připomínají malé děti, to je na nich nejděsivější) Všechny snahy o dorozumění se s nimi skončily bezvýsledně. Titáni měří nejčastěji 3, 5, 7 a 15 metrů a jsou velmi imunní vůči fyzické bolesti. Obří Titán měří 50 metrů a je extrémně vzácný. Navíc má schopnost teleportace.

 

KOUPIT ZDE

Útok Titánů 6 ( Shingeki no Kiojin, vol. 6)

Hadžime Isajama

Vydavatelství: Crew

Rok vydání: 2/2016

Překlad: Anna Křivánková

Formát: 110 x 175 mm

Počet stran: 196

Provedení: Paperback

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Gantz 9 - sám v boji

Comics recenze

Útok titánů 5

Partneři