Gantz 9 - sám v boji

Comics recenze

Gantz  je velká černá koule, která v jiné realitě pořádá bitky na život a na smrt mezi lidmi a ufony. Jedním z jejích nedobrovolných bojovníků je sobecký teenager Kai, který momentálně na všechny emzáky zůstal sám. A aby toho nebylo málo, jiná realita se nepříjemně prolíná do té naší.

Hiroja Oku napsal a nakreslil akční sérii Gantz plnou krve a násilí. To už víme. Taky víme, že každý book velice rychle uteče. Ovšem co nevíme je o co vlastně jde? V devátém díle se opět setkáme s tím, že ufoni, na které Kai útočí, považují bojovníka v kombinéze za toho parchanta, který bezdůvodně zabíjí jejich druhy. A má to logiku, vždyť Gantz jen přikáže a Kai to plní. Neví proč. Neví, jestli je to hra, jiný vesmír, či posmrtný život. Jen ví, že musí bojovat, aby přežil a v přestávkách si užíval starého života.

Bohužel přichází změna pravidel, která se Kaiovi líbit nebude. Opět se ukáže jeho srabácká stránka. Je to prostě sobec, ať už se jedná o kamarády ve zbrani či hezké dívky. Dobré ale vědět, že i Kai má svědomí a mezi tou vší zběsilou akcí dojde i na příjemné překvápko. Ale masakr pořád převládá.

Akce je stále dynamická a umí perfektně popsat, co se v jaké scéně děje. Kai velice chytře využívá zákony fyziky, přičemž Okuova kresba nenechává nikoho na pochybách co se na panelech děje. Vizáž ufounků rovněž nemá chybu a jejich nápaditost ještě nenarazila na svou hranici. 

Výhodou série je ta, že jsou pořád k dostání předchozí díly na crewním obchodě. Můžete se tak začíst do příběhu od začátku. Před sebou máme pořád hodně knih (celkově je 37 dílů) a dějová intenzita se stupňuje stále více a více a čtenář je hnán do větší nejistoty. Zezačátku platila určitá pravidla, která již neplatí a nás zajímá co se tady sakra děje! Devátý díl nevybočil z těchto kolejí a rozhodně se povedl.  Dalšího dílu se dočkáme v prosinci.

MOŽNO KOUPIT ZDE!!!

Gantz 9
Scénář a kresba: Hiroja Oku
Vydavatelství: CREW
Rok vydání: 2015
Překlad: Anna Křivánková
Provedení: paperback
Počet stran: 232
Formát: 130 x 180 mm

Autor: Ondřej Hartman Walome

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Gantz 8

Comics recenze

Gunsmith Cats

Comics recenze

Gantz 6 - v potu a krvi

Partneři