Živí mrtví 25 - Vybití zlosti

Comics recenze

Nekonečná sága o světe pár přeživších lidi, kteří se nesnáší jako Walome a Festival Fantazie se vrací na stránky komiksů. V posledním díle Alfa postavila plot, ze kterého jde větší strach než z Trumpovi zdi proti mexickým uprchlíkům, a tak se nedá očekávat nic jiného než drsná odplata.

Ale není tomu tak úplně. Autor série Robert Kirkman spolu s kreslířem Charlie Adlardem volí raději obezřetné kroky. Nejsou to tedy oni, kdo jsou hybatelem děje, ale je jím Rick Grimes, který se zachová tak, jak bychom čekali. Tato postava už prošla tak velkým vývoje a prošla si tolika situacemi, že je jen logické, že nejedná spontánně v záchvatu hněvu. Při ochraně celé skupiny je nutno zachovat chladnou hlavu i v okamžiku, kdy vás to zasáhne do nejbližšího okolí. Někomu to může připadat jako nastavovaná kaše a zase to nudné protahování než se něco pořádného stane, ale ti co s námi vydrželi až sem tuší, že tomu tak určitě není.

Pomsta nemůže být prvoplánová! O tom jsme se přesvědčili už několikrát. Podcenit sílu nepřítele se v tomto světě nevyplácí. A to, že byl Rick svědkem fungování Šeptačů nutně neznamená, že ví vše nutné a to ani za předpokladu, že v jeho skupině se vyskytuje jeden z nich. To spíše než užitek znamená komplikace navíc. Přesměrovat všechen hněv na dceru Alfy je totiž to nejjednodušší co zatmaví i tu nejčistší mysl. Jestli by to však mělo nějaký účinek na ženu, která se jí dobrovolně vzdala je ve hvězdách.

Další střípky děje by bylo těžko popsat bez vyhnutí se spoilerům na situace kvůli, kterým jsme se bez starostí prokousali k již tak vysokému číslu na hřbetu knihy jako snad nikdy předtím (mangisti prominou). Abych snad jen ještě přihodil jednu menší informaci tak se můžeme těšit na zapojení oblíbeného Negana. Už zde je možno pomalu odhadovat, že Kirkman učinil skvělé rozhodnutí, když ho nezabil, protože se pomalu zase dostavá do středu dění. A co si budeme nalhávat Negan v hlavním víru děje je přesně to co všichni chceme a vůbec nezáleží na tom, že to může mít fatální následky pro naše oblíbené postavy.

Ani další díl tedy nepřináší nějaké zklamání a proto můžeme tuhle série i nadále vřele doporučovat. A pokud sem zabloudil někdo, kdo to rozklik jen proto, že se to jmenuje stejně jako seriál tak ať prosím otevře oblíbený eshop a už ať to má v košíku. Až to učiní tak si může přečíst poslední věty z knihy, která však nic nevyspoiluje.

“Šikula”

KOUPIT V CREWNÍM OBCHODĚ ZA 269 KČ!

Živí mrtví 25: Bez návratu

scénář: Robert Kirkman

kresba: Charlie Adlard

Vydavatelství: Crew

Rok vydání: 2018

Překlad: Martin D. Antonín

Počet stran: 136

Formát: 168 x 258 mm

Provedení: Brož

Autor: Ondřej Šírek Kunden

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Živí mrtví 24 - Život a Zmrd

Comics recenze

Živí mrtví 23 - Potkali se ve vězení

Partneři