Mohyla na Indiegogo

Comics zajímavosti

Nadějný český webkomiks dnes spouští svojí crowdfundingovou kampaň na portálu indiegogo. Mladý český autor Jan „Abbe“ Nikrýn si klade velké cíle, které se ale dají splnit. Prostřednictvím své kampaně chce se svým komiksem proniknout i ke čtenářům mimo Českou republiku a vybrat alespoň 6000 dolarů.

Mohyla vychází prostřednictvím stránek www.hiddenmanga.com již dva roky. Za tu dobu se komiks rozrostl na 216 stran z plánovaných 108. „V době kdy spouštím kampaň budu přesně v půlce příběhu, ale to není všechno, k plánovaným 216 stranám přikreslím ještě dalších zhruba dvacet a ty budou přístupné pouze pro majitele vytištěné verze komiksu,“ říká autor komiksu Jan Nikrýn.

 

Příběh Mohyly je na první pohled jednoduchý příběh o dívce z maloměstkého sídliště. Vše se ale komplikuje ve chvíli, kdy se okolo ní a malého kopečku mezi domy začnou dít divné věci. Časem se seznamíme s dalšími postavami, jako jsou Flétnista, Stařec a další. Máme též možnost poznat prostředí mohyly zevnitř, což je pro čtenáře obrovská zkušenost, protože autor je vystudovaný archeolog.

 

Líbí se mi prolnutí života mladé dívky, která řeší typické problémy jako jsou rodiče nebo škola, a starověkého světa keltů, které je zprostředkováno něčím v dnešní době tak nenápadným jako je Mohyla,“ je názor pravidelného čtenáře Františka Čejky, který Mohylu sleduje od jejího počátku.

 

 

Komiks se zaměřuje na tzv. velká témata jako je smrt, vztahy, hledání místa v životě a přináší nám je klasickou cestou, která je pro tyto náměty příznačná a podle názoru autora: „Jediná možná, aby tato témata byla autentická.


Odkaz na IndieGoGo

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Gunsmith Cats

Comics recenze

Fenomén Útok Titánů

Partneři