Jubilejní Gantz je tu

Comics recenze

Ufoni. Černá koule. Holky. Pistole. Kombinézy. Smrt. Body. Sex. Pes! S tím vším jsme se setkali v předchozích devíti číslechmangy Gantz. A nyní máme v rukou první jubilejní kousek. Jaký je? Přnáší nějaké změny? Šokuje? Baví?

Masakr ve škole skončil. Vojáci kontrolují prostor, studenti jsou odváděny ven. Je ale ufon krvácející na zahradě skutečně po smrti? To se brzy dozví nejodvážnější ozbrojenec. Ne ale vše se točí kolem školy a čtenář pozná nového hrdinu, jménem Hiroto Sakurai. Ten je obětí šikany, a nejradši by zabil sám sebe, nebo agresory. K tomu druhému mu dopomůže tajemný cizinec, které naučí jak se s potížemi vypořádat.

Mezitím se Kei musí vypořádat s… kým vlastně? Nejsilnějším týpkem na světě, co připomíná charakter ze Street Fighteru? Nevíme. Snad se dozvíme v příštím díle. Pro jedno knihu bylo těch novinek a tajemství až až.

Gantz rozhodně patří do kategorie akčních příběhů, ale v desítce se příliš zajímavé akce nekoná. Kromě akce postelové, která se povedla. Dějově se ale zamotává čím dál víc a můžeme jen doufat, že se z mangy nestane, lidově řečeno, maglajz. Na to si ale ještě chvíli počkáme. Máme před sebou ještě 27 dílů, ale těch 10 uteklo celkem rychle, jen co je pravda.

Desítka tedy budí trochu rozpaky. Je tu mnoho novinek, některé i mění celou filozofii příběhu a mohou působit rušivě. Uvidíme, jak v naznačené mozaice bude pokračovat jedenácté číslo, které by mělo vyjít již v březnu.

Zajímavost- Modrá je dobrá

Věděli jste, že série Gantz mění barvy? Prvních deset obálek je červených, dalších deset modrých, poté následuje desítka šedých a posledních sedm čísel už je zase v barvě červené.

!!!KOUPIT NA STRÁNKÁCH CREW!!!

Gantz 9
Scénář a kresba: Hiroja Oku

Vydavatelství: CREW
Rok vydání: 2015
Překlad: Anna Křivánková
Provedení: paperback
Počet stran: 232
Formát: 130 x 180 mm

 

Autor: Ondřej Hartman Walome

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Gantz 9 - sám v boji

Comics recenze

Gantz 8

Partneři