Strážcové Varadínu

Knihy recenze

Každá doba má, a hlavně musí mít, své záporáky i hrdiny. O to víc, když se jedná o jedno z nejtemnějších období historie Evropy – protiturecké války v 17. století. A proto přivítejte Bathoryho, kapitána Kornela Bathoryho.

Hvězdný prach – Romance v říši kouzel

Knihy recenze

Sice nám akorát skončili Vánoce a všichni jsme klasických i nových pohádek nasycení, ne-li přesycení, ale jednu navíc byste si rozhodně neměli nechat ujít. Otevřete mysl fantasii, přichází Hvězdný prach.

Ve stínu rudé věže

Knihy recenze

O Liberci se říká, že tam buď prší nebo jdete do kopce. Toto severočeské město má tak silný Genius loci, na který jen tak nenarazíte. Ještě aby ne, když tam dřímá magický pramen!

Světy za obzorem

Knihy recenze

Jak by vypadal svět, ve kterém můžete cítít to samé co zvířata? Lze noirovou detektivku zasadit do prostředí umírající kolonie na pusté planetě? A jak asi vnímá své okolí kosmická loď řízená lidským mozkem? Tyto a mnohé další otázky si kladla i Julie Nováková a nabízí nám své verze odpovědí. Poznejte její Světy za obzorem.

Oheň probuzení

Knihy recenze

Anthony Ryan je autor, který si u nás velmi lehce vydobil renomé díky skvělé trilogii Stín krkavce. Nyní se vrací, byť tentokrát opustíme Věc  Víry a pustíme se do křížku s draky a mágy. Pardon, s draggy a krvožehnanými. To vše na pozadí Velké průmyslové revoluce.

Partneři